این میوه مانع آلزایمر شما می شود

تحقیقات جدید نشان می دهد که خوردن انگور به طور بالقوه می تواند تا پنج سال به عمر شما اضافه کرده و همچنین از بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان و آلزایمر پیشگیری کند

به گزارش خبرنگار‌ پایگاه خبری رخداد اقتصادی؛تحقیقات جدید نشان می دهد که خوردن انگور به طور بالقوه می تواند تا پنج سال به عمر شما اضافه کرده و همچنین از بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان و آلزایمر پیشگیری کند مطالعات تیمی از محققان دانشگاه وسترن نیوانگلند نشان می دهد انگور سرشار از مواد شیمیایی است که باعث تقویت باکتری های روده و کاهش کلسترول می شود. این میوه همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که التهاب را کاهش داده و خطر بیماری قلبی و سرطان را کم می کنند.

محققان معتقدند: مصرف منظم انگور می تواند با اثرات رژیم غذایی ناسالم مقابله کند. گفته می شود این «ابر غذای آبدار» چربی های تصفیه شده و قندهای موجود در غذاهای فرآوری شده را از بین می برد.

پروفسور جان پزوتو، استاد رشته داروسازی و یکی از نویسندگان این مطالعه، در رابطه با موضوع فوق می ‌گوید: این یک بعد کاملاً جدید به ضرب المثل قدیمی می‌افزاید: شما همان چیزی هستید که می ‌خورید. انگور در واقع بیان ژن ها را تغییر می دهد. در  طول اسن مظالعه، گروهس از موش ‌ها از رژیم غذایی پرچرب استفاده کردند که معمولاً در کشورهای غربی مصرف می ‌شد. آنها همچنین روزانه یک مکمل پودر انگور معادل یک ظرف کوچک میوه دریافت کردند.

نتایج نشان می دهد: این جوندگان آزمایشگاهی کبد چرب کمتری داشتند و بیشتر از همسالانشان عمر کردند. پزوتو در این رابطه می گوید: تغییر مشاهده شده در این مطالعه با چهار تا پنج سال بیشتر در زندگی انسان مطابقت دارد.

این تیم همچنین دریافته است که انگور عملکرد نورون ها را بهبود می بخشد و از بیماری آلزایمر پیشگیری می کند.

مطالعه دیگری نشان می دهد: انگور علاوه بر خواص دیگر، با افزایش متابولیسم به سوزاندن کالری نیز کمک می کند.

پرفسور پزوتو در این رابطه می ‌گوید: نتایج به دست آمده، حاکی از پتانسیل انگور برای تعدیل بیان ژن، جلوگیری از آسیب اکسیداتیو، القای متابولیسم اسیدهای چرب، بهبود NAFLD و افزایش طول عمر در صورت مصرف همزمان با رژیم غذایی پرچرب است.

این داده‌ها تأثیر خارق ‌العاده ژنومیک مغذی را نشان می‌ دهند، یک زمینه تحقیقاتی روبه رشد که درک ما از رژیم غذایی و سلامتی را افزایش می ‌دهد.

تحقیقات اخیر همچنین نشان می دهد: خوردن انگور خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته را کم می کند. دانشمندان چینی در حال حاضر روی قرص جوانی کار می کنند که بر پایه انگور است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.