رضایت‌مندی زائرین از اختصاصی‌ شدن خدمات ترمینال سلام

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت که اختصاصی‌شدن خدمات ترمینال سلام برای حج و زیارت عتبات، موجب رضایت‌مندی 100 درصدی زوار شده است.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی؛ سعید چلندری، مدیر عامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در نشست خبری که در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: فاز ۲ شهر فرودگاهی که شامل باندها و پل‌ها و یک پل برای فرودگاه سلام در حال اجرا است. وی ادامه داد: در حال حاضر ۷ پروژه به ارزش ۱۱۰۰ میلیارد تومان انجام شده است و آماده بهره‌برداری است.

چلندری در خصوص اقدامات انجام شده در این شرکت گفت: تعداد ۴ پروژه در حال انجام داریم که ارزش آن ۹۸۰ میلیارد تومان است. پروژه‌ای برای آب شهر فرودگاهی به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان در دست اجرا داریم.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از تکمیل پارکینگ ترمینال سلام نیز خبر داد و بیان کرد: در سال گذشته این پارکینگ تکمیل شده و در ایام اربعین سال گذشته ۱۱ هزار خودرو در آن پارک شد.

وی بیان کرد: حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برای حفاظت و دیوار کشی فرودگاه اختصاص یافت، خودروهای آتش‌نشانی نیز خریداری شده است که بیش از ۱۶ سال بی توجهی به آن صورت گرفته بود.

چلندری افزود: ۱۹ هزار میلیارد تومان پروژه در حال اجرای تفاهم‌نامه داریم که منابع آن در بخش خصوصی تأمین شده است.

مدیر‌عامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: یکی از اتفاقات در دولت سیزدهم شفاف ‌سازی قراردادها است، پیش از این درآمد شهر فرودگاهی ۹۰۰ میلیارد تومان بود، این میزان در سال ۱۴۰۱ به ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و در سال ۱۴۰۲ به ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسید.
وی افزود: در سال ۱۴۰۰ جابه‌جایی مسافر از فرودگاه امام حدود ۴ میلیون مسافر بوده که این رقم در سال ۱۴۰۱ به ۶ میلیون مسافر و در سال ۱۴۰۲ به ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده است. از ابتدای امسال تا ۱۷ تیرماه نیز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر جابه‌جا شده‌اند.
چلندری با اشاره به اینکه اختصاصی‌شدن ترمینال سلام به ترمینال زیارتی موجب رضایت‌مندی مردم شده است، گفت: ما ۴۰ درصد پروازهای حج را از ترمینال سلام انجام دادیم که ۹۵ درصد رضایت‌مندی ایجاد کرده است، همچنین ۸۲ درصد پروازهای عتبات هم از این ترمینال انجام شده که ۱۰۰ درصد رضایت‌مندی را ایجاد کرده است.
وی به تغییر تعدادهای پرواز در دولت سیزدهم هم اشاره کرد و اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ حدود ۳۱ هزار و ۴۰۰ پرواز انجام شد که این تعداد در سال ۱۴۰۱ به ۴۵ هزار پرواز و در سال ۱۴۰۲ این تعداد به ۴۹ هزار و ۲۰۰ پرواز رسید. همچنین امسال تا ۱۷ تیرماه یک میلیون و ۶۰۰ هزار پرواز انجام شده است.
چلندری ادامه داد: در حال حاضر روزانه 22 پرواز رفت و برگشت به کشور امارات انجام می‌دهیم که حدود 4 هزار نفر مسافر را جابه‌جا می‌کنند. همچنین روزانه 50 پرواز به استانبول انجام می‌شود که حدود 9 هزار مسافر را جا به جا می‌کند. میانگین 30 پرواز نیز به کشور عراق انجام می‌شود.

 

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.