رئیس سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد؛

آغاز آماده سازی ۱۵۷۰ پروژه‌ برای واحدهای نهضت ملی مسکن

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن از آماده سازی ۱۵۷۰ پروژه‌ برای واحدهای نهضت ملی مسکن شروع شده و در مراحل مختلف کمیسیون ماده ۵ خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رخداد اقتصادی؛ ارسلان مالکی، رئیس سازمان ملی زمین و مسکن صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه مسکن و تامین زمین در دولت های گذشته با کندی و در برخی از مواقع متوقف بود اظهار کرد: در دولت سیزدهم رکود تامین زمین برای پروژه های نهضت ملی مسکن را شکستیم.

وی با بیان اینکه تامین زمین در دولت سیزدهم به صورت جهادی بود و با توجه به کمبود زمین در دولت های گذشته مدتی برای تامین زمین گذشت افزود: دولت سیزدهم ۱۵۳ هزار هکتار زمین  تسهیل کرد که به نسبت متوسط ۱۰ سال گذشته ۳۰۰ درصد رشد داشته است که از این میزان  ۱۱۰ هزار هکتار زمین برای ساخت وچرخه مسکن  مورد بررسی قرار گرفت و از این میزان هم ۴۸ هزار هکتار برای ساخت مسکن قطعی شد و ۳۱ هزار هکتار در کارگروه های کارشناسی با مخالفت روبرو شد و ۱۸ هزار هکتار هم در مراحل بررسی کارشناسی قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در هیچ یک از دوره های دولت های گذشته این میزان زمین تامین و مورد کارشناسی قرار نگرفته بود‌.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن  توضیح داد: ۵۰ مشاور شهرساز خبره را به کار گرفته ایم که مکان یابی کنند تا از طریق شهرک سازی مشکل مسکن را در کلان شهرها برطرف کنیم.

وی گفت: شناسایی  ۱۰۰ نقطه برای ساخت شهرک سازی در کل کشور انجام شده که از این میزان مراحل تصویب  ۶۰ نقطه به اتمام رسیده و در ۱۱ نقطه مراحل شهرک سازی انجام شده است.

مالکی با بیان اینکه  ۵هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی از دستگاه ها شناسایی و سند آنها اخذ شد تاکید کرد: برای پروژه های نهضت ملی مسکن از ظرفیت تمامی بخش ها استفاده کردیم که ۲۳هزار هکتار از اراضی بخش خصوصی تامین شد.

وی گفت: توافقات خوبی با بنیاد مستضعفان،  دانشگاه آزاد،  اوقاف انجام شد تا اراضی مورد نیاز  برای پروژه های  نهضت ملی مسکن تامین شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: طرح تفصیلی وطرح جامع برای ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن و اراضی آنها انجام شد و این اقدامات از طریق متخصصان در این زمینه انجام شد.

وی با بیان اینکه آماده سازی  ۱۵۷۰ پروژه‌ برای واحدهای نهضت ملی مسکن  شروع شده و در مراحل مختلف کمیسیون ماده ۵ قرار دارد تصریح کرد: از طریق مولد سازی دارایی ها و از منابع داخلی برای آماده سازی پروژه های نهضت ملی مسکن استفاده شده است که این اقدام رویکرد بی نظیری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان تاکید کرد: سازمان ملی زمین و مسکن در دولت سیزدهم ۴۸هزار پرونده حقوقی را به سرانجام رساند و  ۵۲۱هزار تعرض به اراضی دولتی را از طریق یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن  پیگیری کرد که ۱۵هزار ۲۰۲ مورد رفع تعرض شد که معادل ۶هزار ۹۰۰ هکتار زمین بوده است.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.