معاون وزیر راه و شهرسازی:

تامین ۳۷۹ قطعه زمین برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن گرمسار و روستای کرند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از تأمین ۳۷۹ قطعه زمین برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن گرمسار و روستای کرند برای ساخت واحدهای یک‌طبقه حیاط‌دار، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی به نقل از‌ پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هادی عباسی اصل در مراسم آغاز عملیات آماده‌سازی سایت ۲۰ هکتاری روستای کرند گرمسار، هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان سمنان گفت: در گرمسار و در روستای کرند حدود ۲۰ هکتار زمین به طرح هادی روستا الحاق و ۳۷۹ قطعه زمین برای مردم تأمین شد که اولویت با بومیان روستا و پس از آن متقاضیان گرمسار است که قطعات یک‌طبقه حیاط‌دار در قالب دهکده شهری در اختیارشان قرار می‌گیرد.

وی در ادامه توضیح داد: در گرمسار پروژه‌هایی وجود داشت که پیشرفتشان به حدود ۷۰ درصد رسیده و طی آن متقاضیان، تسهیلات نهضت ملی مسکن دریافت کرده‌اند و می‌توانند در صورت تمایل تسهیلات تکمیلی نیز دریافت کنند.

عباسی ادامه داد: تعدادی واحد نیز به‌صورت گروهی واگذار شده که مردم پروژه را برای ایجاد واحدهای یک‌طبقه حیاط‌دار جلو می‌برند که این طرح نیز پیشرفت مطلوبی تا کنون داشته است.

وی با تأکید بر سرعت بخشی آماده‌سازی طرح‌ها، گفت: در عین آماده‌سازی مسکن‌ها، احداث مساجد و واحدهای تجاری و خدماتی نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت تا در زمان اتمام واحدهای مسکونی مشکل تأمین مایحتاج برای ساکنین وجود نداشته باشد؛ چرا که پروژه‌ها باید به‌صورت شهرسازانه پیش برده شوند و امیدواریم که این پروژه‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری برسند.

عباسی در پاسخ به این که نهضت ملی مسکن در چه وضعیتی قرار دارد نیز اظهار کرد: طرح نهضت ملی مسکن شتاب مطلوبی دارد و میزان پروژه‌ها از ۲.۵ میلیون واحد فراتر رفته که در قالب‌های زمین گروهی، انبوه‌سازی، شهری، روستایی، بافت فرسوده، نیروهای مسلح، جوانی جمعیت، مسکن ایثارگران و تمام انواع روش‌های تولید مسکن با قوت در حال پیگیری است و پروژه‌ها در حال پیشروی‌ قرار دارند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان این که رویکرد اصلی وزارت راه و شهرسازی این است که پروژه‌ها تا جایی که ممکن است به‌صورت مردمی اجرا شوند، افزود: این به معنای آن است که مردم با رعایت اصول نظام فنی مهندسی کشور و مقررات ملی ساختمان کارفرمای پروژه باشند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.