تامین بیش از ۴۱ هزار هکتار زمین در محدوده شهرها برای ساخت مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست شورای املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اهداف کلان این معاونت در سال جاری، تامین بیش از ۴۱ هزار هکتار زمین در محدوده شهرها برای طرح نهضت ملی مسکن را یکی از اقدامات شاخص این معاونت برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی به نقل از  روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، ارسلان مالکی شناسایی و تامین زمین برای طرح‌های ملی مسکن، صیانت از حقوق دولت در ارتباط با اراضی شهری، تامین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای طرح‌های ملی مسکن، واگذاری اراضی به گروه‌های هدف دولت براساس قوانین و مقررات و مبارزه با فساد در حوزه زمین با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات را از اهداف اصلی این معاونت عنوان کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اقدامات شاخص این معاونت را تحویل و تحول اراضی ملی واقع در حریم شهرها در راستای تفاهم‌نامه مشترک با وزارت جهادکشاورزی در اجرای ماده ۹ قانون جهش تولید مسکن است، گفت: تاکنون بیش از ۴۹۰ هزار هکتار زمین ملی از جهاد کشاورزی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

وی همچنین از تعیین تکلیف بیش از ۱۶ هزار پرونده حقوقی در سال ۱۴۰۲ توسط دفتر حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد.

پالایش اطلاعات آخرین وضعیت اراضی موجود، ثبت اطلاعات املاک و مستغلات در سامانه سادا، بازشماری منابع سازمان و ساماندهی بایگانی الکترونیکی از دیگر مواردی بود که به عنوان اولویت‌های کاری معاونت املاک و حقوقی مطرح شد.

انتهای پیام/

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.