برگزاری دومین اجلاس بین‌المللی ایران و آفریقا با حضور بیش از 40 کشور؛

ایران میزبان وزرای اقتصادی آفریقا می‌شود

معاون ارتقای کسب و کارهای بین‌المللی سازمان توسعه تجارت از برگزاری دومین اجلاس بین‌المللی ایران و آفریقا در تاریخ 7 تا 10 اردیبهشت 1403 با حضور بیش از 40 کشور آفریقایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، نشست مقدماتی دومین اجلاس بین‌المللی ایران و آفریقا با حضور مهدی ضیغمی، معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت، سید محمدصادق قنادزاده، معاون ارتقای کسب و کارهای بین‌المللی سازمان توسعه تجارت و جمعی از نمایندگان معاونت‌های مختلف وزارت صمت برگزار شد.

قنادزاده در این نشست از برگزاری دومین اجلاس بین‌المللی ایران و آفریقا همزمان با نمایشگاه ایران اکسپو خبر داد و افزود: سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی تجارت خارجی کشور بنا دارد دومین اجلاس بین‌المللی ایران و آفریقا را در سطح وزرای اقتصادی این قاره برگزار کند.

وی با بیان اینکه جهان متوجه اهمیت تجارت با کشورهای آفریقایی شده است، گفت: کمتر از 2 ماه تا برگزاری این نمایشگاه فرصت داریم و بهتر است در این مدت باقی مانده برنامه‌ریزی‌ها را به‌گونه‌ای انجام بدهیم که دیدارها منتج به قرارداد با این کشورها شود.

گفتنی است آفریقا یک پنجم جمعیت کره زمین را دارد و حدود 30 درصد از ذخایر معدنی، 12 درصد از نفت، 8 درصد از گاز طبیعی و 50 درصد از ذخایر طلای جهان را داراست.

لازم به ذکر است دومین اجلاس بین‌المللی ایران و آفریقا 7 تا 10 اردیبهشت 1403 با حضور بیش از 40 کشور آفریقایی در مرکز همایش‌های بین‌المللی اجلاس سران تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.