قیمت یورو امروز ۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در بازار

در معاملات ۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۱۶۳۹ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۳۴۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی؛در معاملات امروز ۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۱۶۳۹ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۳۴۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۱۲۹۹ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۵۷۸۷ تومان برای خرید و ۴۶۲۴۹ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۶۲۴۹ تعیین کرد.

قیمت یورو در بازار آزاد اسفند ماه
تاریخ شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
هفته اول اسفند ۵۸۷۸۸ ۵۸۹۰۷ ۵۹۵۰۸ ۶۰۶۶۶ ۶۰۶۶۶

قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۱ هزار و ۶۳۹ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۳۴۰ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته رشد یافت. روز گذشته یورو با اندکی نوسان، در بازار آزاد تهران ۶۱۲۹۹ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با کاهش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۶ هزار و ۲۴۹ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۲  هزار و ۷۸۸ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو  ۴۶ هزار و ۲۵۴ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۲ هزار و ۷۲۹ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۵ هزار و ۷۸۷ برای خرید و ۴۶ هزار و ۲۴۹ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته کاهش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۵ هزار و ۷۹۱ برای خرید و ۴۶ هزار و ۲۵۴ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند.  با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.