آغاز بازنگری و تدوین طرح جامع بنادر با رویکردهای نوین بازار محور

در پی ابلاغ سیاست توسعه دریامحور توسط مقام معظم رهبری و تاکید دولت سیزدهم بر توسعه اقتصاد دریا با استفاده از تمامی ظرفیت‌های دریایی و بندری کشور، در نشستی با حضور معاونان امور دریایی و بندری، مدیران کل، معاونان امور بندری بنادر و کارشناسان و متخصصین حوزه بندری ودریایی، بر اساس درخواست های بازار و نیازمندی های آتی بنادر، تدوین طرح جدید جامع بنادر کشورآغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت کنندگان در این نشست تدوین طرح نوین و جامع بنادر بازرگانی کشور، به عنوان سند استراتژیک توسعه دریا محور را مبتنی بر توجه جدی و عمیق به پیشران ها و متغیرهای درونی و برونی در به روز رسانی مطالعات بازار و پیش بینی تقاضای آتی بنادر و مدیریت ریسک ارزیابی کردند.

در نشست بررسی تدوین طرح جامع بنادر تجاری با رویکردهای جدید، همچنین مولفه‌هایی چون نقش های آتی بنادر در کریدورها، حوزه رقابت بین المللی و منطقه ای، استانداردسازی پارامترها و برنامه ریزی های اجرایی بنادر نیز مدنظر قرار گرفت.

همچنین مقررشد با استمرار این نشست ها و با درک صحیح از مطالعات بازار و تقاضای کشور در حوزه حمل و نقل دریایی و نگرشی جامع به اثرات تحریم و محدودیت¬های عملیاتی به عنوان عوامل تاثیر گذار بر فضای کسب و کار بنادر ایران، در خصوص تاثیرات روانی آن برجامعه سرمایه گذار داخلی و خارجی، ذینفعان این صنعت و توجه به انعطاف پذیری و تاب آوری در مقابل عدم قطعیت‌ها و رصد بازیگران در منطقه، دقت لازم به عمل آید.

در این نشست همچنین بر ضرورت داشتن استراتژی های چابک و شناسایی نیازهای واقعی بنادر در تدوین طرح‌های جامع مبتنی بر خرد سازمانی تاکید شد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.