جزییات مبلغ جدید یارانه / ۶۰۰ هزار تومان به حساب چه کسانی واریز شد؟

اقدام دولت برای تغذیه کودکان آسیب پذیربرای کودکان ۶ماهه تا ۶ساله ایی که به لاغری زیاد،کم وزنی، کوتاهی قد و کاهش دور سر دچار هستند برنامه حمایتی ۱میلیون تومانی در ماه در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی؛محمدرضا آل‌سارا رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران در خصوص عرضه لاستیک خودرو گفت: در حال حاضر عرضه لاستیک شروع شده و توزیع لاستیک در حال انجام است. با آغاز عرضه لاستیک روز به روز شاهد کاهش قیمت تایر خودرو در بازار هستیم و امیدواریم لاستیک‌های شرکت‌های تولیدی که نماینده شده‌اند شدت بیشتری بگیرد تا اثر مثبتی را در بازار شاهد باشیم .

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با عرضه لاستیک قیمت‌ها در بازار به چه صورت است؟ گفت: قیمت‌ها رقم قابل توجه‌ای کاهش پیدا کرده است و لاستیکی که ۳ میلیون تومان در بازار بوده به زیر ۳ میلیون و یا ۲ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

آل‌سارا گفت: عرضه لاستیک مدت زمان ندارد و تا زمانی که به قیمت مصوب نرسد این روند توزیع ادامه دار خواهد بود ضمن اینکه واردات لاستیک هم به کمک تولید داخل در حال انجام است تا کاهش قیمت انجام شود.

به گفته او، به طور کلی ثبت سفارش واردات هم در حال انجام است به طوری که نگرانی‌های شب عید هم در این زمینه برطرف خواهد شد.

عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با برنامه روزی نو اظهار داشت: ۶۱ میلیون نفر از مردم تحت پوشش کالابرگ های حمایتی قرار دارند که اگر از یارانه خود مبلغ دویست هزار تومان خرید کنند، صد و بیست هزار تومان تشویقی می گیرند که قیمت ۱۱ قلم به سال ۱۴۰۱ محاسبه می شود.

عسگریان افزود: دولت طرح های مختلف حمایتی دیگری را هم در نظر دارد؛ از آن جمله حمایت از کودکان ۶ ماهه تا ۶ ساله ایی است که نیازمند تقویت غذایی هستند و توسط وزارت بهداشت در کل کشور توسط خانه های بهداشت شناسایی و به وزارت رفاه معرفی می شوند.

وی با اشاره به شاخص های مدنظر وزارت بهداشت درخصوص شناسایی کودکانی که نیازمند حمایت تغذیه ایی هستند بیان داشت: لاغری مفرط، کم وزنی، کوتاهی قد و اندازه دور سر در بازه های زمانی توسط بهورزان در همه مناطق شهری، روستایی و عشایر شناسایی می شود تا بعد از معرفی به وزارت رفاه، سرپرستان آنها شناسایی شده و مبلغ یک میلیون تومان یارانه تغذیه به حساب آن ها واریز می گردد.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه یادآور شد: مبلغ یک میلیون تومان به ازای هر فرزند بین دهک ۱تا ۵ و دهک های ۶ تا۷ مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به اضافه مبلغ یارانه واریز خواهد شد اما فقط برای استفاده و خرید مواد درنظر گرفته برای کودک می باشد.

وی این مبلغ را اعتباری دانست و تصریح کرد: به غیر از خرید ۱۱ قلم کالا، سبزیجات شامل سیب و سیب زمینی،کدو و خرما و دانه های مغذی شامل بادام،پسته، گردو و بلغور هم به اقلام کالاهای اساسی این خانوار اضافه خواهد شد.

عسگریان واریز این مبالغ را تا بهبود سلامت کودکان اعلام کرد و گفت: هر سه ماه وضعیت رشد کودکان ارزیابی می شود، در صورت بهبود، روند واریز این اعتبار ادامه خواهد داشت و در صورت عدم ارزیابی مثبت، مشاوره هایی از طرف وزارت بهداشت برای رفع مشکل در نظر قرار خواهد گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.