خرید۵۵۰ واگن حمل بار از سوی چادر ملو

بازدید و نشست مشترک مدیران شرکت های بزرگ فولادی و رئیس هیات عامل ایمیدرو با مدیران گروه مپنا و شرکت واگن پارس ، با اشاره به اهمیت و ضرورت تعمیم و توسعه حمل نقل ریلی در شرکت چادرملو گفت: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با درک ضرورت برخورداری از تجهیزات حمل و نقل ریلی در گام اول با خرید ۵۵۰ واگن باری برای خرید ۱۰ لوکوموتیو نیز برنامه ریزی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی؛ طاهرزاده افزود: از مجموع واگنهای خریداری شده تاکنون ۳۵۰ واگن تحویل گردیده است و مابقی در سالجاری تحویل داده می شود.

وی همچنین با بیان اینکه اولویت نخست چادرملو در خریدها، حمایت از تولید ملی است گفت: مذاکرات اولیه برای تامین ۱۰ لوکوموتیو دیگر در دست اقدام است.

مدیرعامل چادرملو تصریح کرد: با توجه به بعد مسافت مجتمع معدن و مجتمع صنعتی چادرملو، استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی علاوه بر کاهش بار ترافیکی جاده ای در شرایط فعلی ، موجب کاهش هزینه ها ی حمل نیز می شود.

گفتنی است، شرکت سریر لجستیک هوشمند ایرانیان در اواخرسال ۱۴۰۰ در هلدینگ چادرملو تاسیس شد و در سال گذشته موفق گردید بیش از ۳ میلیون تن کنسانتره در مسیر حدود ۲۲۰حدود کیلومتری معدن تا مجتمع صنعتی چادرملو را جابجا کند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.