وزرات صمت نخستین وزارتخانه پیگیری منویات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم سیستان و بلوچستان

نماینده، سیستان و بلوچستان (زابل / زهک) با تقدیر از وزیر صمت به‌عنوان نخستین وزیر پیشرو در پیگیری منویات مقام معظم رهبری در دیدار مردم سیستان‌وبلوچستان، گفت: وزیر صمت با توجه به مدت محدودی که در وزارتخانه حضور دارند توانسته با نگاه ویژه و اراده قوی در بخش‌های مختلف اقدامات چشمگیری را انجام دهد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت صمت، «محمد سرگزی» نماینده، سیستان و بلوچستان (زابل / زهک) در حاشیه نشست وزیر صمت با مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه همانطور که در بیانات مقام معظم رهبری آمده است یک عقب ماندگی تاریخی در رسیدگی به موضوعات استان در گذشته اتفاق افتاد، گفت: آنچه که به‌عنوان مصوبات مقام معظم رهبری و نظرات ایشان برای توسعه سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شده بود، اتفاق نیفتاده است. این درحالی است که اگر این طرح‌ها اجرایی می‌شد، راهگشایی برای بهبود وضعیت معیشتی، اقتصادی و فرهنگی بخش‌های مختلفی استان بود.

وی با اشاره آنچه که امروز می‌تواند پیشرفت استان را در بخش‌های صنعتی، معدنی و تجاری به همراه داشته باشد، افزود: فعال‌شدن معادن و تکمیل زنجیره‌های فرآوری در استان سیستان و بلوچستان، فعال‌شدن بازارچه‌های مرزی در پهنه استان چه در همسایگی افغانستان و چه در همسایگی پاکستان و توجه ویژه به صنایع دستی به پیشرفت استان کمک می‌کند.

نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنچه که مانع استفاده از ظرفیت‌های بالقوه استان شده، عدم برنامه‌ریزی متولیان امر در مجموعه وزارتخانه‌های مختلف بوده و امروز این نشست و توجه ویژه وزیر صمت به استان را به فال نیک می‌گیریم.

وی اضافه کرد: امیدواریم با عزمی که در مجموعه وزارتخانه وجود دارد و عملیاتی شدن شش مصوبه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری که به این وزارتخانه مربوط است، بخشی از دغدغه‌های مردم این استان را کاهش می‌دهد.

سرگزی با تاکید براینکه امید است با عزم جدی وزارت صمت و مجموعه دستگاه‌های استانی و نمایندگان استان در کنار دولت بخش عمده‌ای از مشکلات مردم مرتفع شود، اظهارکرد: در حوزه معدن باید به این نکته توجه شود که فعال شدن مجموعه معدنی نیازمند عزم فرابخشی با همراهی وزارت نیرو در تامین برق مورد نیاز صنایع استان است، یادآور شد: امروز صنایع، برق مضاعفی را در استان طلب می‌کند که باید هرچه سریعتر نسبت به احداث نیروگاه‌ها در آن اقدام شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حوزه صنعت در طول ۴۴ سال بعد از انقلاب آنچنان که باید توجهی به تولید و تامین برق صنایع استان نشده، باید این نگاه که معادن از ظرفیت بالقوه‌ استان است، سرمایه‌گذاری لازم صورت گیرد.

نماینده مردم سیستان‌وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: اگر زیرساخت‌های صنعتی از جمله آب، برق و گاز تامین نشود نمی‌توانیم برنامه های تحولی مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم.

وی با تقدیر از وزیر صمت به عنوان اولین وزارتخانه پیشرو در پیگیری منویات مقام معظم رهبری در دیدار مردم سیستان‌وبلوچستان ، گفت: وزیر صمت با توجه به مدت محدودی که در وزارتخانه حضور دارند توانسته با نگاه ویژه و اراده قوی در بخش‌های مختلف اقدامات چشمگیری را انجام دهد و در این خصوص نیز پیگیر اجرای پروژه‌های مهم از جمله انتقال آب از دریای عمان بوده است.

سرگزی با تاکید بر اینکه توجه ویژه به صنایع دستی استان بخشی از توسعه و تغییر در معیشت و اقتصاد و اشتغال مردم در استان را محقق می‌کند، در خصوص توجه ویژه وزیر صمت به خودروهای برقی، گفت: با توجه به اینکه امروز مساله جدی در حوزه انرژی، مصرف سوخت‌های غیر فسیلی است، حرکت به سمت برقی شدن ناوگان، فرصت‌های خوبی در بحث صرفه‌جویی سوخت ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.