فرار خریداران از بازار/ سکه باز هم سقوط کرد

هر قطعه سکه امامی در بازار تهران ۲۷ میلیون و ۹۳۴ هزار تومان قیمت دارد و این عدد، سقوط سکه در طول ۲۴ ساعت گذشته به یک کانال پایین‌تر را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی؛ بررسی رفتار بازار طلا و سکه، از سردرگمی خریداران حکایت دارد؛ تا جایی که حتی هنگام کاهش قیمت‌ها، در تصمیم برای خرید در شک و تردید قرار دارند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که از ابتدای هفته بازار طلا و سکه در یک نوسان قیمتی قرار داشت، به طوری که در ابتدای هفته روندی کاهشی داشت، اما بلافاصله در دومین روز هفته بازار صعودی شد. آخرین معاملات بازار مربوط به سه‌شنبه نیز از کاهش قیمت‌ها حکایت داشت.

به این شکل، در طول یک هفته گذشته هر قطعه سکه امامی با کاهش ۵۶۷ هزار تومانی مواجه شده است.

سکه یک کانال سقوط کرد

در حال حاضر هر قطعه سکه امامی در بازار تهران ۲۷ میلیون و ۹۳۴ هزار تومان قیمت دارد و این عدد، سقوط سکه در طول ۲۴ ساعت گذشته به یک کانال پایین‌تر را نشان می‌دهد. هر قطعه سکه امامی یک روز قبل ۱۶۰ هزار تومان گران‌تر بود.

در این میان، حباب سکه امامی به ۵ میلیون و ۸۰۸ هزار تومان کاهش پیدا کرده است. این عدد از کاهش ۲۹۹ هزار تومانی حباب سکه در طول یک هفته گذشته حکایت دارد.

خریداران از بازار رفتند

در همین رابطه نادربذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره کاهش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا گفت: کاهش نرخ ارز و اخبار سیاسی و اقتصادی باعث کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شده است.

وی با اشاره به تخلیه ۳۰۰ هزار تومانی حباب سکه، اظهار کرد: از ابتدای سال تقاضا و قیمت‌ها روند کاهشی داشته است که این افت باعث افزایش رکود در بازار سکه طلا شده است و هر روز هم دارد تشدید می‌شود.

وی تصریح کرد: طی سال‌های گذشته در این مقطع از سال چنین شرایطی نداشته‌ایم، رکورد و کاهش قیمت و تقاضا شدید شده است و شرایط به‌ویژه برای تولیدی‌های این صنعت خوب نیست. از ابتدای سال تولید ۳۰ درصد کاهش یافته و در ماه محرم نیز بیشر شده که همین امر باعث آسیب به بخش تولید طلا شده است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پیش‌بینی از روند قیمت‌ها در روزهای آینده نیز گفت: باید ببینیم اونس جهانی و نرخ ارز داخلی چه تغییری می‌کنند اما باتوجه به اینکه احتمال اینکه در روزهای آینده اثر کاهشی یا افزایشی محسوس داشته باشیم کم است.

انتهای پیام/

منبع: خبرآنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.