ادعای جدید وزیر راه؛ قیمت مسکن را پایین آوردیم

وزیر راه و شهرسازی از کاهش قیمت مسکن خبر داده و این موضوع را دستاورد دولت سیزدهم دانسته است.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصا‌دی؛ وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مسکن در بیشتر مناطق تهران قیمت کاهشی بین ۱۲ تا ۱۵ درصدی داشته، اظهار کرد:  پیگیری جدی مالیات خانه‌های خالی، ساماندهی مشاوران املاک و مقابله با احتکار زمین موجب کاهش قیمت مسکن در تهران و سایر شهرها شده است.

بذرپاش افزود: افزایش قیمت مسکن در سال‌های گذشته هیچ دلیلی نداشته جز سوداگری. بازار مسکن یکی از رها شده ترین بازارها در کشور است و هیچ کف و سقفی برای قیمت خرید و رهن و اجاره وجود ندارد. با وجود آن‌که وظیفه وزارت مستقیم کنترل قیمت بازار مسکن نیست اما عزم جدی کردیم. بیش از ۲۰۰۰ مشاور املاک که قانون رعایت نکرده‌اند، پلمب شده است. ما خوشحال نیستیم که حتی یک واحد صنفی تعطیل شود اما اگر واحد تجاری قانون را رعایت نکند، برخورد می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بر اساس اعلام رئیس بانک مرکزی، مسکن در بیشتر مناطق تهران قیمت کاهشی بین ۱۲ تا ۱۵ درصد داشته و این روند ادامه خواهد داشت.

او در حالی این آمار را از قول رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده است که بانک مرکزی هیچ آماری را از دی ماه سال گذشته در خصوص قیمت مسکن در تهران تا کنون اعلام نکرده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرآنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.