مقدم علی معاون ایمیدرو:

معادن کشف شده، به سرمابه گذاران دارای صلاحیت، واگذار می شود

معاون طرح های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو تاکید کرد:هیچ گونه محدودیت قانونی برای واگذاری اکتشاف معادن به بخش خصوصی یا دولتی وجود ندارد.

به گزارش رخداد اقتصادی به نقل از روابط عمومی ایمیدرو؛ حسام مقدم علی، معاون طرح های توسعه بخش معدن و صنایع معدنی ایمیدرو با حضور در برنامه «میز اقتصاد» شبکه خبر که رضا جدیدی مدیرکل دفتر برنامه ریزی فناوری و بودجه سازمان زمین شناسی و کوروش شعبانی رئیس کمیته اکتشافات خانه معدن ایران، حضور داشتند، تاکید کرد: بر اساس قانون معادن هر شخص حقیقی یا حقوقی مجاز به فعالیت در حوزه اکتشاف معادن در سراسر کشور است و بنابراین هیچ گونه محدودیت قانونی برای واگذاری اکتشاف معادن به بخش خصوصی یا دولتی وجود ندارد.

مقدمعلی به پتانسیل های معدنی کشور اشاره کرد و گفت: تا زمانی که این ظرفیت ها بالفعل نشود نمی توان شاهد اثرات ملموس آن در زندگی مردم بود.

وی با اشاره به ریسک بالا و نیاز به ارقام بالای سرمایه گذاری به عنوان مهمترین مشکلات اکتشاف در فازهای شناسایی و پی جویی افزود: ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای پس از اکتشاف معادن آنها را از طریق مزایده جذب سرمایه گذار به فعالان دارای صلاحیت در بخش معدن و صنایع معدنی واگذار می کند.

معاون طرح های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو اعلام کرد: طی تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی و ایمیدرو، پس از شناسایی اندیس های دارای پتانسیل با ارزش توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی, ایمیدرو اکتشافات فاز عمومی و تفصیلی را انجام داده و در صورت قابل اتکا بودن، از طریق مزایده به فعالان بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

به گفته وی، در حال حاضر  در استان های خراسان جنوبی, مرکزی، آذربایجان غربی ، اصفهان و قم فعالیت ها در حال انجام است و همزمان و به صورت پیوسته مزایده های واگذاری از طریق سازمان صمت این استانها برگزار می شود.وی همچنین بر اهمیت صلاحیت مالی و فنی شرکت کنندگان در مزایده تاکید کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.