هندسه مقدس نشانی از خالق و آفریدگار بزرگ

کتاب هندسه مقدس ، ترجمه و به بازار کتاب در حوزه روانشناسي و دانش هاي نوين عرضه شد.

به گزارش برهاني  مترجم کتاب  ((هندسه مقدس )) در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رخداد اقتصادی اظهار داشت: رابرت لالور نويسنده  مجموعه  کتاب (( هندسه مقدس ))  ، براي  بيان  اينکه  هندسه  مقدس  چييست  و چه گونه ميتواند به  کمک انسان بيايد  پاسخ ميدهد. 

وي  با اشاره به اينکه  هندسه مقدس شامل الگوهای جهان گستر مقدسی است که در طراحی هر آنچه در واقعیت ما وجود دارد، به کار رفته است و اغلب در معماری و هنر مذهبی دیده می شود اضافه کرد: عقیده ی کلی بر این است که نسبت ها، هارمونی و تناسب هندسی و ریاضی در موسیقی، نور و کیهان شناسی نیز یافت می شوند. معماری بناهای مقدس و مذهبی مانند معابد، مساجد، کلیساهای جامع، بناهای به جامانده ی ما قبل تاریخ در استون هیج، ساختمان های نوسنگی، بناهای یادبود، هرم خوفو در جیزه، فضاهای مقدس مانند محراب ها و کنیسه ها، مکان های گردهمایی مانند بیشه های مقدس، مرغزارهای دهکده و چشمه های مقدس و آفرینش هنر مذهبی، پیکرنگاری و به کارگیری نسبت های “آسمانی”، شالوده ای فکرشده دارند.

برهاني  يادآورشد: هندسه مقدس  هزاران سال به طور سنتی در هنر، معماری و مدیتیشن مورد استفاده قرار گرفته و این اشکال موجود در موجودات طبیعی است. در واقع هندسه مقدس به نظر می رسد تا حدی باطنی است، اما فهم اولیه از هندسه مقدس می تواند راهی مفید برای مشاهده دنیای ما باشد که می توانید در زندگی خود استفاده کنید. 

وي  با بيان اينکه اين اثر  شامل  دو  فصل  است درباره جزييات آن گفت: هندسه مقدس چیست؟ چرا افلاطون بر سر در دانشگاه خود نوشته بود ” اگر هندسه نمی دانید وارد نشوید”. چه چیزی هندسه را چنین ارزشمند کرده بود؟ این کتاب نشان می دهد که هندسه زبان کیهان است. از دیدگاه باستانیان جهان با فرمول ها و مقیاس های خاص و تکراری ساخته شده است؛ که اگر ما هم کلیساها و بناهای مذهبی خود را بر این مقیاس بسازیم می توانیم با کیهان و نیروهای برتر ارتباط برقرار کنیم. هندسه رژیم تعالی روح است.  نشانی از خالق و آفریدگار بزرگ ما.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.