معاون اداره کل بنادر خوزستان خبر داد

تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام از مرز یک‌ میلیون عبور کرد

افزایش ورود کشتی های حامل کالاهای اساسی به بندر امام خمینی (ره) و تخلیه بار آنها باعث شده یک‌میلیون و ۶۲۵هزار تن کالا به انبارهای این بندر تحویل شود.

به گزارش  رخداد اقتصادی به نقل از بولتن نیوز، ایرج مدیری با اشاره به افزایش تعداد شناورهای ورودی حامل کالاهای اساسی به بندر امام خمینی(ره) طی دو ماه نخست سال جاری اظهار داشت: با توجه به ضرورت تسهیل و تسریع در پذیرش و تخلیه کشتی‌های حامل کالاهای اساسی مورد نیاز کشور، با اتخاذ تمهیدات لازم در بخش‌های تجهیزاتی و عملیاتی، منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) موفق به ثبت رکورد بی‌سابقه تخلیه یک‌میلیون و 625هزار و 946 تن را در پایان اردیبهشت ماه جاری شد.

وی با اشاره به اینکه ثبت این رکورد در طول سوابق عملیات تخلیه و بارگیری منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) تاکنون بی‌سابقه بوده است، تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به‌عنوان یکی از دروازه‌های ورود کالاهای اساسی به کشور، تلاش دارد نقش و مسئولیت  خود را در زنجیره تأمین این نوع کالاها به‌شایستگی انجام دهد. رکورد پیشین ماهانه منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) که طی بهمن ماه سال گذشته  به‌ثبت رسیده، معادل یک‌میلیون و 538هزار و 175 تن بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.