وزیر نیرو:

1339 روستای کشور تا پایان امسال به شبکه آب شرب متصل می‌شوند

وزیر نیرو گفت: در حالی که سال 92 جمعیت روستایی بهره‌مند از شبکه‌های آب سالم و پایدار کمتر از یک میلیون نفر بوده است، این رقم تا پایان دولت دوازدهم به حدود 10 میلیون نفر خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی رضا اردکانیان در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی به 40 روستا در منطقه دهدشت‌شرقی با اشاره به اینکه در حال حاضر 70 پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتباری بالغ بر هشت هزار و 324 میلیارد تومان در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست، ادامه داد: امروز با افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب سی‌سخت در این استان تعداد تصفیه‌خانه‌های این بخش در کشور به 228 واحد رسید.

وی افزود: همچنین در جریان این سفر با افتتاح تصفیه‌خانه آب شهر سرفاریاب، تعداد تصفیه‌خانه‌های این بخش در کشور به 146 واحد رسید که از این تعداد تنها 27 تصفیه‌خانه در مدت زمان فعالیت دولت و امید به بهره‌برداری رسیده است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه در نیمه سال 92 جمعیت برخوردار روستایی از شبکه‌های آب شرب سالم و پایدار حدود 900 هزار نفر بوده است، گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون 10 هزار و 336 روستا با جمعیتی بالغ بر 6 میلیون و 845 هزار نفر به شبکه‌های آب شرب پایدار متصل شده‌اند.

اردکانیان با تاکید بر اینکه تا پایان امسال یک هزار و 339 روستای دیگر به جمع روستاهای برخوردار از شبکه آب شرب سالم و پایدار اضافه خواهند شد، بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان دولت دوازدهم نیز دو هزار و 500 روستای به این تعداد اضافه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که در سال 92 جمعیت هموطنان روستایی بهره‌مند از شبکه‌های آب سالم و پایدار کمتر از یک میلیون نفر بوده است، این رقم تا پایان دولت دوازدهم به حدود 10 میلیون نفر خواهد رسید.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه هر هفته 30 روستای کشور از شبکه آب شرب سالم و پایدار برخوردار خواهند شد، ادامه داد: وزارت نیرو از همین هفته کمپینی را با عنوان “الف، ب، ایران” (آب و برق در سراسر ایران) آغاز کرده است.

اردکانیان افزود: براساس این کمپین مقرر شده است تا پایان سال هر هفته یک پروژه بسیار بزرگ در سطح نیروگاه، سد، شبکه‌های بزرگ آبیاری و زهکشی، آبرسانی شهری، تصفیه‌خانه آب و فاضلاب، مجتمع‌های آبرسانی روستایی، نیروگاه‌های تجدیدپذیر خورشیدی و بادی به بهره‌برداری برسد.

وی در پایان تاکید کرد: با استفاده از شرایط تحریم‌ها تلاش خواهیم کرد تا بالاترین درجه کم اتکایی به نفت خام را به دست بیاوریم. شرایطی که تا سالیان متمادی کشور را بدون اتکای 100 درصدی به خام فروشی منابع زیرزمینی اداره خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: وزارت نیرو

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.