اصلاح آمار قیمت مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی

دفتر اقتصاد مسکن به عنوان مجموعه‌ای از وزارت راه و شهرسازی که پیش از این میانگین قیمت خانه در تهران را ۱۲ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان اعلام کرده بود رقم مذکور را اصلاح و آن را ۱۲ میلیون و ۷۲۲ هزار تومان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی دفتر اقتصاد مسکن و بانک مرکزی هر ماه آمار تحولات بازار را اعلام می‌کنند که معمولا ارقام اعلامی اختلاف اندکی با یکدیگر دارند. آمار مربوط به شهریورماه نیز ابتدا روز ۲ مهرماه توسط دفتر اقتصاد مسکن ارایه و میانگین قیمت مسکن شهر تهران ۱۲ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان اعلام شد. سپس بانک مرکزی در روز ۶ مهرماه میانگین قیمت را ۱۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان عنوان کرد که اختلاف معناداری با گزارش دفتر اقتصاد مسکن  داشت.

بر این اساس دفتر اقتصاد مسکن که زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی محسوب می‌شود گزارش خود را اصلاح و متوسط قیمت  هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران را ۱۲ میلیون و ۷۲۲ هزار تومان اعلام کرد. ظاهرا یک اشتباه در اعلام متوسط قیمت منطقه ۲۱ منجر به این اختلاف شده است. پیش از این قیمت منطقه  ۲۱ بالغ بر ۲۱ میلیون تومان اعلام شده بود؛ در حالی که رقم واقعی ۱۰ میلیون و  ۳۷۵ هزار تومان بوده و بدین ترتیب اصلاح شد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.