رییس جمهور در آیین افتتاح 82 پروژه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور:

مناطق آزاد در برنامه هفتم باید به جایگاه اصلی خود بازگردند

صبح امروز، 82 طرح صنعتی، عمرانی و کشاورزی در 5 منطقه آزاد تجاری-صنعتی و 7 منطقه ویژه اقتصادی کشور با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد از محل نهاد ریاست جمهوری به صورت همزمان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی به نقل از فرینا، افتتاح همزمان 82 طرح صنعتی، عمرانی و کشاورزی در 5 منطقه آزاد تجاری-صنعتی قشم، ارس، کیش، انزلی، ماکو و و 7 منطقه ویژه اقتصادی کشور (پارسیان، نمین، سهلان، بوشهر، لرستان، لامرد و بجنورد) با حضور ویدئوکنفرانسی دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور محترم و سعید محمد مشاور رئیس جمهور در امور مناطق آزاد و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در محل نهاد ریاست جنهوری افتتاح شد.

این طرح‌ها شامل 39 طرح صنعتی، 39 طرح عمرانی و 4 طرح کشاورزی با سرمایه‌گذاری بیش از 61 هزار میلیارد ریال (بخش دولتی و خصوصی) و اشتغال‌زایی بیش از 8 هزار نفر (مستقیم و غیرمستقیم) است.

رییس جمهور در آیین این افتتاحیه‌ها گفت: آمار 8 هزار نفری در مجموع اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم خبر بسیار خوب و خوشحال‌کننده‌ای‌ست و مناطق آزاد در برنامه هفتم توسعه، باید به جایگاه اصلی خود برگردند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.