وزیر نیرو:

عملیات اجرایی نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک هرمزگان آغاز می شود

وزیر نیرو با بیان اینکه عملیات اجرایی نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک استان هرمزگان ظرف دو ماه آینده شروع می شود گفت: این پروژه با استفاده از وام ۱.۲ میلیارد یورویی دولت روسیه آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی رضا اردکانیان در حاشیه دیدار با سرگی استورچاک، معاون وزیر دارایی فدراسیون روسیه، با اشاره به پروژه ساخت نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک استان هرمزگان با استفاده از وام ۱.۲ میلیارد یورویی دولت روسیه، گفت: این وام به دلیل طولانی شدن تشریفات عملیاتی آن نیازمند یک الحاقیه برای تمدید مدت قرارداد بوده که این مهم امروز میان وزارت دارایی روسیه و وزارت اقتصاد و امور دارایی ایران به امضا رسید.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه تاکید کرد: بر اساس توافق امروز انتظار می‌رود ظرف دو ماه آینده تجهیز کارگاه نیروگاه سیریک شروع شده و این پروژه مسیر اجرایی خود را طی کند.

وی ادامه داد: پیش از این همچنین قرارداد تجاری توسعه یکی از نیروگاه‌های برق‌آبی ایران به همراه بازتوانی یکی از نیروگاهی حرارتی کشورمان با طرف روس به امضا رسیده بود که بر اساس اعلام امروز مسئولان وزارت دارایی روسیه هیچگونه مشکلی برای تامین ۶۵۰ تا ۷۰۰ میلیون یورو منابع این طرح‌ها به صورت وام وجود ندارد.

وزیر نیرو ادامه داد: همچنین پروژه برقی سازی راه‌آهن گرمسار- اینچه‌برون نیز با استفاده از وام دولت روسیه اجرایی خواهد شد که بر اساس نشست امروز مسئولان وزارت راه و شهرسازی ایران و وزارت دارایی روسیه امیدواریم این پروژه امسال اجرایی شود.

انتهای پیام/

منیع: پایگاه اطلاع‎رسانی وزارت نیرو

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.