رئیس اتحادیه قنادان:

منتظر تخصیص شکر دولتی به قنادان هستیم

رئیس اتحادیه قنادان گفت: پس از آخرین نوبتی که به واحد‌های تولیدی شکر دولتی تخصیص داده شد، اتحادیه چندین دفعه خواستار تخصیص شکر دولتی به واحد‌های تولیدی شد، اما هیچ نتیجه‌ای نداشت.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی علی بهره‌مند در خصوص آخرین وضعیت بازار شیرینی اظهار کرد: در اواسط تابستان سال جاری و در حوالی ایام عید قربان و غدیر، بازار فروش قنادان رونق خوبی به خود گرفته بود همچنین با بازگشت حجاج به کشور، این بازار مورد تاثیر قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: پس از این ایام و با نزدیک شدن به ایام محرم الحرام بازار فروش شیرینی در کشور آرام گرفت و به روند مطلوب خود بازگشت همچنین در ایام محرم فروش انواع شیرینی خشک مانند کشمشی و دانمارکی بیشتر شده بود.
رئیس اتحادیه قنادان در رابطه با تخصیص شکر دولتی به واحد‌های تولیدی عنوان کرد: پس از آخرین نوبتی که به واحد‌های تولیدی شکر دولتی تخصیص داده شد، اتحادیه چندین دفعه خواستار تخصیص شکر دولتی به واحد‌های تولیدی شد، اما هیچ نتیجه‌ای نداشت.
بهرمند با اشاره به صادرات انواع شیرینی یادآور شد: انواع شیرینی به کشور‌های حاشیه خلیج فارس، برخی کشور‌های اروپایی، کانادا و امریکا صادر می‌شود، اما متاسفانه صادرات شیرینی به درستی در کشور تعریف نشده و صادرکنندگان مبانی قانونی را کامل و صحیح طی نمی‌کنند.
وی خاطر نشان کرد: این روز‌ها در نمایشگاه تخصصی قنادان در تلاش هستیم تا در راستای بهبود فضای صادرات و هموار کردن راه صادرکنندگان قدم‌های موثری برداریم.
رئیس اتحادیه قنادان بیان کرد: گفتنی است صادرات انواع شیرینی در یک سال گذشته رشد چشم گیری داشته و رکورد حجم صادرات نسبت به سال‌های گذشته شکسته شده است.
بهره‌مند باذکر این مطلب که تولیدکنندگان ظرفیت بسیار زیادی در افزایش تولید شیرینی در کشور دارند، تصریح کرد: واحد‌های تولیدی آمادگی هرگونه افزایش را در میزان تولیدات خود دارند و دولت می‌تواند با شناسایی بازار‌های هدف و هموار کردن راه صادرات، باعث پیشرفت صنعت شیرینی در سطح بین الملل شود.
انتهای پیام/
منبع: خبرگزاری میزان 
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.