قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۶/۱۱

قیمت هر اونس طلا که در جلسه قبل به پایین ترین رقم یک هفته اخیر یعنی ۱۵۱۷ دلار و ۱۱ سنت رسیده بود، امروز ۰.۶ درصد افزایش داشت و به ۱۵۲۸ دلار و ۳۱ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی در حالی که آمریکا و چین شروع به اعمال دور جدید تعرفه های تلافی جویانه علیه کالاهای صادراتی یکدیگر کرده و موجب تشدید نگرانی ها در مورد کاهش رشد اقتصاد جهانی شده اند، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا که در جلسه قبل به پایین ترین رقم یک هفته اخیر یعنی 1517 دلار و 11 سنت رسیده بود، امروز 0.6 درصد افزایش داشت و به 1528 دلار و 31 سنت رسید. قیمت طلا در بازار امریکا نیز امروز با نیم درصد رشد به 1537 دلار و 70 سنت رسید.

آمریکا روز یکشنبه اعمال تعرفه 15 درصدی بر مجموعه ای از کالاهای چینی شامل کفش، ساعت های هوشمند و تلویزیون های هوشمند را آغاز کرد. چین هم شروع به وضع تعرفه های جدید علیه نفت آمریکا کرده است. ترامپ گفته طرفین همچنان قرار است اواخر ماه جاری گفت وگو کنند.

شورای دولتی چین دیروز اعلام کرد، این کشور قصد دارد حمایت بیشتری از اقتصاد خود به عمل آورد که از جمله می توان به سرمایه گذاری در پروژه های زیرساختی و توسعه منطقه ای اشاره کرد. اما در عین حال سیاست پولی محتاطانه خود را با حفظ سطح معقول بالایی از نقدینگی ادامه خواهد داد.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز شاهد افت 0.1 درصدی بود در حالی که ارزش سهام در بورس وال استریت در معاملات اولیه روز دوشنبه کاهش داشت.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه با 0.23 درصد کاهش نسبت به روز قبل به 878.31 تن رسید.

در همین حال، قانونگذاران مخالف خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا این هفته تلاش می کنند قانونی به تصویب برسانند که جلوی تلاش بوریس جانسون، نخست وزیر را برای خارج کردن این کشور از اتحادیه در روز 31 اکتبر بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.