قیمت هر بشکه نفت برنت به ۵۸ دلار و ۸۳ سنت رسید

به دنبال اجرایی شدن تعرفه های جدید از سوی آمریکا و چین علیه یکدیگر و افزایش نگرانی ها در مورد آسیب دیدن بیشتر اقتصاد جهانی و اُفت تقاضا برای نفت، قیمت هر بشکه نفت برنت به ۵۸ دلار و ۸۳ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی به دنبال اجرایی شدن تعرفه‌های جدید از سوی آمریکا و چین علیه یکدیگر و افزایش نگرانی‌ها در مورد آسیب دیدن بیشتر اقتصاد جهانی و اُفت تقاضا برای نفت، قیمت نفت امروز با کاهش همراه بود.

 قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۲ سنت معادل ۰.۷ درصد کاهش به ۵۸ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز ۲۷ سنت معادل نیم درصد افت داشت و به ۵۴ دلار و ۸۳ سنت رسید.

آمریکا روز یکشنبه اعمال تعرفه‌های ۱۵ درصدی بر برخی کالا‌ها شامل ساعت‌های هوشمند، کفش و تلویزیون‌های ساخت چین را آغاز کرد. این در حالی است که چین هم تعرفه‌های جدیدی را علیه تعدادی از کالا‌های آمریکایی از جمله نفت خام به اجرا گذاشته است. ترامپ گفته ۲ طرف همچنان قرار است اواخر  این ماه میلادی با یکدیگر دیدار کنند.

رئیس جمهوری امریکا در حساب توئیتر خود نوشت، هدف من کاهش وابستگی امریکا به چین است. او بار دیگر از شرکت‌های آمریکایی خواست تا تامین کنندگان قطعاتی در خارج از چین برای خود پیدا کنند.

تعرفه‌های ۵ درصدی اعمال شده از سوی چین علیه نفت آمریکا اولین تاثیر مستقیم جنگ تجاری بر بازار نفت از زمان آغاز تنش‌های تجاری میان ۲ کشور در طی بیش از یک سال گذشته است.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: تعرفه‌های جدید موجب شده تا بازار نفت نتواند به راحتی نگرانی‌ها در مورد تهدیداتی را که متوجه تقاضای جهانی است نادیده بگیرد.

در همین حال، نتایج تحقیق رویترز نشان می‌دهد تولید نفت اوپک در ماه اوت برای اولین بار طی امسال  میلادی افزایش یافته است. رشد تولید بالای عراق و نیجریه موجب شده تا کاهش تولید ایران و عربستان در این ماه به چشم نیاید.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.