محور برنامه ها و فعالیت های ایران خودرو تشریح شد

مدیرعامل جدید گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر ایجاد اتحاد بین لایه های مختلف کارگری، مدیریتی ، بالادستی ،قطعه سازان و شرکای تجاری و مبارزه با رانت و فساد ، صیانت از حقوق مصرف کننده، تقویت زنجیره تامین، افزایش کیفیت و تیراژتولید، توسعه وتعمیق ساخت داخل، بهره مندی از روش های نوین تامین مالی، توجه به منابع انسانی و تعامل موثر با نهادهای حاکمیتی ، تشکل های تخصصی و مراکز دانشگاهی را از مهم ترین اولویت های این خودروسازی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی فرشاد مقیمی در جلسه معارفه خود به عنوان مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو که با حضور معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد‌ و خاطره شهیدان بزرگوار باهنر و رجایی و هفته دولت، رونق تولید را اولویت اول و اصلی برای اداره ایران خودرو عنوان کرد و گفت: باید رونق تولید را معنا کنیم و قطعا با این اقدام تمامی اهدافی که دشمنان با اعمال تحریم برای صنعت کشور درنظر گرفته اند، خنثی خواهد شد.

وی تصریح کرد: چه بسا در گذشته نیز در این بخش اقداماتی انجام شده که پرچم رونق تولید برافراشته بوده اما باید با اقدامات اصلاحی و اجرای برنامه ها و فعالیت های جدید سرعت تولید را افزایش دهیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو پاشنه آشیل تولید را تامین قطعات دانست و گفت: راهکار برون رفت از آن  احیای شرکت ساپکو با ماموریت‌های جدید در حوزه تامین قطعات متناسب با شرایط، تامین به موقع با هزینه کم و کیفیت بالا است.

مقیمی با اشاره به بازدید شب گذشته از خطوط تولید ایران خودرو، توجه به منابع انسانی را از دیگر محورهای اصلی فعالیت ها و برنامه ها عنوان کرد و گفت: کارگران در خط مقدم جبهه اقتصادی حضور دارند و شادابی و انگیزه و پتانسیل های موجود در ایران خودرو می تواند در راستای تحقق اهداف مورد استفاده قرار گیرد.
وی  با  تاکید بر ایجاد همبستگی  و همدلی بین لایه های مختلف کارگری ، مدیریتی ، قطعه سازی  و شرکای تجاری  گفت: ظرفیت های انسانی درون سازمانی یکی از منابعی است که به آن توجه ویژه و اتحاد و همبستگی را در این بخش دنبال خواهیم کرد.

به گفته مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو کارگرها در خط مقدم تولید  قراردارند و ما باید با سعه صدر قدردان این عزیزان باشیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به کارگیری روش های نوین تامین منابع مالی از جمله دیگر محور برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: روش های سابق را  مطابق با شرایط حاکم بر کشور تغییر خواهیم داد و از روش ها و مکانیزم های تامین مالی جدید استفاده خواهیم کرد.

وی شفاف سازی و مبارزه با فساد و رانت را از دیگر برنامه های خود دانست و گفت: باید اهداف اصلی مجموعه را در همین راستا به تحقق کامل برسانیم.
دکتر مقیمی در ادامه هم راستایی و هم گرایی بین قطعه سازان وخودرو سازی را یکی از نقاط اصلی و رمز موفقیت دانست  و برنقش بی بدیل زنجیره تامین تاکید و تصریح کرد: پرداخت بدهی به قطعه سازان طبق چارچوب  مصوب و با استفاده از ساز و کار مشخص و روشنی انجام خواهیم داد.

وی توسعه وتعمیق ساخت داخل را از دیگر برنامه های این خودروسازی برشمرد و افزود:تمرکز بر تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو بهره مندی از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در صنعت قطعه سازی در تامین و تولید قطعات وتجهیزات خودرو از جمله موضوعات راهبردی و کلیدی در این دوره از فعالیت بنده خواهد بود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه حفظ و صیانت از حقوق مصرف کننده  را از دیگر اولویت های این مجموعه توصیف کرد و گفت:همکاری و تعامل موثر با نهادهای حاکمیتی نظیر وزارت دفاع، سازمان استاندارد ، محیط زیست وهمچنین تشکل های تخصصی  و مراکز دانشگاهی و دانش بنیان نیز از جمله  برنامه های کلیدی دراین دوره خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش اصحاب رسانه را یار دوازدهم ایران خودرو عنوان کرد و گفت: همکاری بسیار نزدیکی با اصحاب رسانه خواهیم داشت و در دوره های زمانی مشخصی نتایج اجرای عملیات در حوزه های برنامه ای را از طریق رسانه ها به اطلاع مردم عزیز خواهیم رساند.

به اعتقاد مقیمی اصحاب رسانه چشم بینای مردم هستند که باید عملکرد ما را با حساسیت زیر نظر بگیرند، ما  یکی از مکانیزم های اخذ اطلاعات بازخوردی را از این روش تنظیم خواهیم کرد.

وی افزود: کار جهادی را که در گذشته آغاز شده و عینیت آن در ده روز اخیر با تکمیل بیش از 21 هزار دستگاه خودرو در روزهای تعطیل نشان داده شد را تقویت خواهیم کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودروتاکید کرد: باید هم محور باشیم تا اهداف مشترکمان در حوزه های مختف از کارگران تا مدیران گرفته تا تامین کنندگان و شرکای تجاری را محقق کنیم.

مقیمی در پایان اظهار امیدواری کرد: با توکل به خدا و پشتوانه تمامی سازمان ها و نهادهای مرتبط با فعالیت خودروسازان و همراهی و همدلی تمامی سرمایه های انسانی و مدیران مجموعه ایران خودرو بتوانیم در مسیر منویات مقام معظم رهبری، اهداف دولت تدبیر و امید و وزرات صنعت،‌ معدن و تجارت حرکت و توفیقات خوبی را کسب کنیم.

انتهای پیام/

منبع: ایکوپرس

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.