مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد؛

تولید سیمان در مرداد ماه امسال 4.5 میلیون تن بود/ از لحاظ تولید سیمان هیچ‌گونه مشکلی نداریم

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: تولید سیمان در مردادماه امسال 4.5 میلیون تن بوده است و از لحاظ تولید سیمان هیچ‌گونه مشکلی نداریم.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی  به نقل از شاتا، سیف‌الله امیری در نشست آغاز اجرای برنامه‌های کوتاه مدت مرتبط با تنظیم بازار، صادرات، رفع موانع و پشتیبانی از تولید که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: ۱۰ گروه منطقه‌ای در حوزه سیمان تشکیل شده و جلسات مختلفی با مصرف کنندگان، تولید کنندگان و سامانه افق داشته ایم.

ثبت نام 10500 مصرف کننده سیمان در بورس کالا

وی با اعلام اینکه 10 هزار و 500 مصرف‌کننده سیمان برای خرید این محصول در بورس کالا ثبت نام کرده اند، یادآوری کرد: این رقم قبلاً ۵ هزار مصرف‌کننده بوده است و اگر کارگزاری‌های بورس کالا در این حوزه فعال تر عمل کنند این رقم نیز بالاتر خواهد رفت.

ثبت نام 62 واحد تولیدی سیمان در سامانه بورس کالا

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با بیان اینکه ۶۲ واحد سیمانی در سامانه بورس کالا ثبت نام کرده اند، ادامه داد: ۵۲ واحد سیمانی نیز در حال عرضه در بورس هستند، اما 9 واحد سیمانی هنوز در بورس کالا وارد نشده اند که تا هفته آینده تکلیف آنها نیز مشخص خواهد شد.

قیمت‌ها‌ در بازار سیمان پایین آمده است

امیری ‘با اعلام اینکه یک میلیون و ۶۰۰ هزار سهم در بورس کالا عرضه شده است، گفت: با توجه به اعمال سیاستهای جدید، قیمت ها در بازار سیمان کاهش یافته است و تعداد تامین کنندگان در سامانه افق ۱۶۰ واحد است که واحدهای خرده‌فروشی نیز باید به این سامانه وارد شوند.

ضرورت معرفی فروشگاه‌های اینترنتی جهت خریدهای خرد سیمان

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت همچنین بیان کرد: معرفی فروشگاه‌های اینترنتی جهت خریدهای خرد سیمان باعث رقابت و کاهش قیمت خواهد شد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.