قیمت هر کیلو موز ۱۴ هزار تومان!

صابری گفت:بازگشت حجاج و ازدیاد تقاضا برای برگزاری مراسم های عروسی بر نوسان قیمت موز در بازار دامن زده است.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی حسن صابری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از تعادل قیمت میوه در بازار خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی تولید،جای هیچ گونه  نگرانی مبنی بر کمبود عرضه و التهاب بازار نیست.

وی با اشاره به اینکه قیمت میوه‌های وارداتی تابع نرخ ارز است، افزود: قیمت آناناس، انبه و موز عمدتا تابع نرخ دلار است؛ ضمن آنکه ازدیاد تقاضا در بازار داخل بر این امر بی تاثیر نیست.

صابری ادامه داد: بازگشت حجاج و  ازدیاد تقاضا برای برگزاری مراسم عروسی قبل از ماه محرم تا حدودی بر نوسان قیمت موز در بازار دامن زده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی با اشاره به اینکه افزایش نرخ موز مقطعی است، بیان کرد: با آغاز محرم و کاهش تقاضا شاهد افت مجدد قیمت خواهیم بود.

وی با بیان اینکه قیمت هر کیلو موز در میدان مرکزی میوه و تره بار به ۱۴ هزار تومان رسیده است، گفت: مغازه داران با اعمال ۳۵ درصد سود این میوه را در بازار عرضه می‌کنند.

این مقام مسئول قیمت هر کیلو سیب زمینی را ۳ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افت قیمت سیب زمینی، کشاورزان تا حدی در برابر کاهش نرخ مقاومت می‌کنند و محصول را از زمین در نمی‌آورند، اما به سبب آنکه سیب زمینی بهاره را نمی‌توانند زیاد در زمین نگه داری کنند، پیش بینی می‌شود که با ازدیاد عرضه ظرف روز‌های آتی، شاهد افت مجدد قیمت محصول در بازار باشیم.

صابری در پایان از کاهش صد درصدی قیمت گوجه فرنگی نسبت به ماه های اخیر در بازار خبر داد و افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو گوجه فرنگی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان است، در حالیکه در ماه‌های اخیر نرخ در میدان مرکزی به ۹ هزار تومان رسیده بود.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.