نفت به بالای 60 دلار در هر بشکه رسید

قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش ذخایر نفت خام آمریکا افزایش یافت و هر بشکه 60.36 دلار فروخته شد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی پس از اینکه گزارشی نشان داد ذخایر نفت آمریکا بیش از انتظار کاهش یافته است، قیمت نفت به بالای 60 دلار در هر بشکه افزایش یافت اما ادامه نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی در جهان مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.

هر بشکه نفت برنت با 33 سنت افزایش 60.36 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 13 سنت افزایش 56.34 دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

آمریکن پترولیوم دیروز گزارش داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 16 آگوست 3.5 میلیون بشکه کاهش یافته است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در نیویورک گفت: «قیمت نفت خام به علت گزارش امریکن پترولیوم تقویت شد.»

امارهای رسمی این ذخایر امروز آخر وقت از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام خواهد شد و با توجه به نزدیک شدن پایان فصل اوج مسافرت‌ها در آمریکا، این گزارش بیش از معمول رصد خواهد شد.

با توجه به اظهارات پامپئو که امریکا هر اقدامی انجام می‌دهد تا مانع انتقال نفت ایران در دریای مدیترانه به سوریه شود، تنش‌ها در غرب آسیا همچنان در مرکز توجه قرار دارد.

همچنین قیمت‌ها تحت تاثیر صادرات کمتر عربستان در ماه ژوئن نیز بود. یک مقام عربستانی اوایل این ماه به رویترز گفته بود این کشور در نظر دارد تا در ماه آگوست و سپتامبر (مرداد و شهریور) صادرات نفت خود را کمتر از 7 میلیون بشکه در روز نگه دارد تا بازار را دوباره به توازن برساند.

اما بلاتکلیفی در مورد چشم‌انداز جهانی اقتصاد در بحبوحه جنگ تجاری آمریکا و چین مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شده است.

همچنین تاجران در انتظار سمینار سالانه جسکون هول بانک مرکزی آمریکا هستند که انتظار می‌رود جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو سرنخ‌هایی در مورد نرخ بهره آمریکا به دست بدهد.

مویا افزود: «بزرگ‌ترین ریسک برای نفت خام این است که پاول در جکسون هول در مورد سیاست‌های کاهشی بیشتر هیچ سیگنالی ندهد.»

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.