وزیر صنعت اعلام کرد؛

خیز ایران برای سهم‌بری یک میلیارد دلاری از تجارت جهانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سهم جمهوری اسلامی ایران از تجارت جهانی باید حداقل به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار در سال برسد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی  رضا رحمانی شامگاه جمعه در آئین افتتاح دومین جشنواره  و مرکز تخصصی مبل و منبت روستای اشترمل اظهار داشت: میزان تجارت جهانی  در سراسر جهان و در طول یک سال، 130 میلیارد دلار است که تنها 64 میلیون دلار از این مقدار مربوط به ایران است.

وی افزود: صادرات ایران در سال 97 نسبت به سال 96 با رشد سه برابری روبه رو شد و در وارادات به سوم کاهش یافت اما همچنان به جایگاه واقعی خود در تجارت جهانی نرسیده ایم.

رحمانی با بیان اینکه خاک و جمعیت کشور ما، معادل یک درصد از شاخص های جهانی است تصریح کرد:سهم ایران از تجارت جهانی با بهره وری حداکثری از ظرفیت های کنونی در بخش های مختلف صنعت، معدن و تجارت می تواند به بیش از یک میلیارد و 300 میلیون دلار در سال برسد.

رحمانی ابراز کرد: ایجاد و توسعه نشان های ویژه تجاری(برندسازی) و تلاش بیشتر در حوزه نرم افزاری و تبلیغات از مهمترین راهکارها برای ایجاد بهره وری حداکثری از ظرفیت های کشور در حوزه های مختلف صنعت، معدن و تجارت به شمار می روند.

وی خواستار سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه تولیدات صنعتی شد و تصریح کرد: امروز شاهد شور و شوق و امید مردم ایران برای رونق تولید داخلی هستیم در حالی که دشمنان پس از 16 ماه تحریم تمام عیار اقتصادی انتظار داشتند چرخه تولید و کار در ایران تعطیل شود.

انتهای پیام/

منبع: وزارت صنعت

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.