تعداد نمادهای متوقف بورس به 16 رسید

تعداد نمادهای معاملاتی شرکت‌های بورسی که متوقف هستند، به رقم 16 کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی نمادهای معاملاتی شرکت‌های حاضر در بورس اوراق بهادار که طبق مقررات و با پیام ناظر بازار متوقف و یا تعلیق می‌شوند، عمدتاً به خاطر برگزاری مجمع عمومی سالانه و یا تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام در 15 روز متوالی و همچنین دلایل دیگری مانند مشکلات قضایی در مورد شرکت‌ها است که اعمال می‌شود.

تعداد نمادهای متوقف بورسی قبلاً به 37 نماد می‌رسید، اما با پایان یافتن فصل برگزاری مجامع عمومی سالانه شرکت‌های بورسی توقف نمادها نیز کاهش یافته به گونه‌ای که تا روز 22 مرداد 98 فقط 16 نماد معاملاتی بورسی متوقف و یا تعلیق شده‌اند.

بنابر این گزارش،‌ قدیمی‌ترین نماد تعلیق شده در بورس مربوط به کنتورسازی ایران با نماد آکنتور 1 است که از 13 شهریور سال 95 تا کنون به دستور مقام قضایی تعلیق شده است.

همچنین نماد اکالا 1 مربوط به کارگزاران بورس کالای ایران که در بازار اول نرمال به دلیل توقف نماد اصلی یعنی بورس کالا متوقف است.

همچنین تکالا 1 مربوط به تولیدکنندگان بورس کالای ایران در بازار اول مشمول توقف به خاطر متوقف بودن نماد اصلی یعنی بورس کالاست.

خود نماد بورس کالای ایران با نماد کالا 1 در بازار اول نرمان مشمول تعلیق معاملاتی شده که این حکم از تاریخ 8 مرداد 98 صادر شده است.

همچنین نماد بانک انصار با نماد وانصار 1 در بازار اول مشمول تعلیق نماد معاملاتی از تاریخ 6 مرداد 97 شده است که دلیل این تعلیق مصوبه سران سه قوه برای اقدام بانک‌های نظامی در بانک سپه است که این اقدام در حال انجام است.

نماد وبملت 1 مربوط به بانک ملت در بازار اول مشمول تعلیق معاملات از تاریخ 27 خرداد 98 شده است نمادوسینا 1  مربوط به بانک سینا در بازار اول بورس از تاریخ 16 مرداد 98 به جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه متوقف شده، نماد ونوین 1 مربوط به بانک اقتصاد نوین که در بازار اول بورس حضور دارد از تاریخ 29 تیر ماه 98 به جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه و عادی به طور فوق‌العاده متوقف است که احتمالاً هنوز این مجمع به صورت رسمی برگزار نشده و یا نتایج آن به صورت رسمی به بورس اعلام نشده است.

همچنین نماد فسازان 1 مربوط به غلطک‌سازان سپاهان در بازار دوم از تاریخ 20 فروردین سال جاری تا کنون متوقف است.

نماد شسپا1 مربوط به نفت سپاهان در بازار دوم بورس از تاریخ 22 تیر ماه امسال به دلیل برگزاری مجامع عمومی عادی سالانه و فوق‌العاده در مورد تغییر سرمایه متوقف است.

نماد شخارک 1 مربوط به پتروشیمی خارک در بازار اول برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه و فوق‌العادهدرباره تغییر سرمایه متوقف است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.