حذف صفر از پول ملی تبعات منفی برای بازار سرمایه ندارد

یک فعال اقتصادی در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی گفت: با اجرای این سیاست تبعات منفی خاصی در بازار سرمایه شکل نمی گیرد و تنها واحدهای محاسباتی و گزارشگری های مالی دچار تغییر و تحول می شود.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی علی تیموری در ‌نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: برخی محدودیت‌های اعمال شده برای طراحی و گسترش ابزارهای مالی نوین، صندوق‌های سرمایه گذاری در حوزه بازار سرمایه که در چند سال اخیر از سوی نهاد ناظر بازار پول و بازار سرمایه شکل گرفته به مانعی برای تقویت نقش این ابزارها در تسهیل گردش مالی و کنترل نوسان ها تبدیل شده است.

مدیر عامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان در خصوص این که چه انتظاری از بانک مرکزی و سازمان بورس برای برآورده شدن برخی سیاست‌ها در بخش ابزارهای مالی نوین وجود دارد، اظهار داشت: در حقیقت انتظاری که از سوی نهادهای سرمایه پذیر در این خصوص از دو نهاد نظارتی بازار پول و سرمایع وجود دارد، تنها حمایت از توسعه بازارها، ابزارها و شفافیت است.

تیموری در ادامه گفت: اداره منسجم اکوسیستم فعلی تامین سرمایه ها که اکثرا وابسته به نظام بانکی کشور نیز هستند می تواند بسیاری از چالش های فعلی را برطرف کند.

وی افزود: نیاز است که بخشی از قوانین و دستورالعمل ها تغییر کند تا زمینه رونق بیشتر در فعالیت های بازار سرمایه و ارکان آن فراهم شود تا برخی از محدودیت ها از سر راه نهادهای سرمایه پذیر برداشته شود.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی نیز اظهار داشت: به طور عادی با اجرای این سیاست تبعات منفی خاصی در بازار سرمایه شکل نمی گیرد و تنها واحدهای محاسباتی و گزارشگری های مالی دچار تغییر و تحول می شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر وضعیت سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان و استارت آپ به وضعیت متعادلی رسیده و این انتظار که هر استارت آپ ظرفیت های بالقوه ای دارد زیاد صحیح نیست اما به هر حال باید از این فرصت ها برای آینده برنامه ریزی کرد و در تامین سرمایه لوتوس پارسیان نسبت به حمایت از این گونه شرکت ها همیشه یک اصل بوده، کما این که در حال حاضر سرمایه گذاری در چند استارت آپ از مدت ها پیش آغاز شده است.

تیموری با اعلام این که صندوق سرمایه گذاری در طلای این شرکت سهم قابل توجهی در جذب نقدینگی ها را برعهده داشته افزود: در حال حاضر همه صندوق های این شرکت در بالاترین ظرفیت فرصت های مناسبی را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است اما به دلیل برخی محدودیت ها از همه این ظرفیت ها استفاده نمی شود که نیاز است برخی از محدودیت ها برطرف شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.