خرید لوازم‌خانگی در دبی ،تحویل گرفتن از قاچاقچی در تهران

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی از عرضه لوازم خارجی در فروشگاه‌ها خبر داد و از تحویل اجناس قاچاق در تهران پرده برداشت.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی می‌گوید: هر چقدر واردات قانونی کالا سخت‌تر شود به همان نسبت واردات قاچاق بیشتر می‌شود، به‌طوری که مشاهده می‌شود به‌رغم ممنوعیت واردات لوازم خانگی فروشگاه‌های لوازم خانگی دارای لوازم خانگی خارجی برای عرضه هستند. سید مرتضی میری  می‌افزاید: خریداران کالای مورد نیاز خود را در دبی تهیه می‌کنند و سپس آن را از قاچاقچی در تهران تحویل می‌گیرند.

عرضه لوازم خانگی داخلی با برند خارجی
وی با بیان اینکه لوازم خانگی قاچاق دو بخش است، می‌گوید: بخشی از لوازم‌خانگی قاچاق از طریق پیله‌وری و کوله‌بری و از مرزهای غربی کشور مثل بانه و مرزهای جنوبی به کشور وارد می‌شود، اما بخشی دیگر از لوازم خانگی، مصنوعات داخلی است که با برند لوازم خانگی خارجی عرضه می‌شود. میری با اشاره عرضه لوازم خانگی تقلبی می‌افزاید: قاچاقچیان لوازم خانگی داخلی را به مرزهای غربی کشور منتقل می‌کنند و در آنجا با نصب برند خارجی، لوازم خانگی ایرانی را با چند برابر قیمت به عنوان لوازم خانگی خارجی به فروش می‌رسانند.
وی تأکید می‌کند: از آنجا که عرضه لوازم خانگی تقلبی از طریق فضای مجازی و پیامک انجام می‌شود، بنابراین به مردم توصیه می‌شود تا در هنگام خرید لوازم خانگی دقت کنند که حتماً کالای خود را از فروشگاه‌های معتبر دارای جواز کسب خریداری کنند تا در صورت بروز هر نوع مشکلی بتوانند مسئله را از طریق تعزیرات و سامانه ۱۲۴ و همچنین اتحادیه دنبال کنند. میری درخصوص وضعیت تولید لوازم خانگی می‌گوید: قول داده شده‌بود که در صورت ممنوعیت واردات لوازم خانگی، تولیدات داخلی بازار را تأمین کند،، اما این اتفاق نیفتاد. وی با بیان اینکه بازار لوازم خانگی اشباع است، می‌افزاید:اشباع بودن بازار به دلیل افزایش تولید نیست بلکه مردم قدرت خرید ندارند و همین امر باعث رکود بازار شده است. با توجه به پرداخت ارز نیمایی به بخش‌های تولیدی لوازم خانگی داخلی حدود دو ماه است که قیمت در این بخش افزایش نیافته‌است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.