طلا روند صعودی در پیش گرفت

افزایش دوباره قیمت طلا این سئوال را پیش روی فعالان بازار قرار داد که آیا قیمت ها همچنان رو به افزایش است؟

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی  با کاهش قیمت نفت و ارزش دلار روز به روز قیمت طلا در حال افزایش است به گونه ای که امروز قیمت طلا ۰.۸۲ درصد رشد داشته است و به بهای هر اونس ۱.۴۸۴ دلار در بازار معامله می شود.

دلایل افزایش قیمت طلا در بازار طلای جهانی به شرح زیر است و پیش بینی می شود این افزایش قیمت ها ادامه داشته باشد.

خرید طلا توسط بانک های مرکزی کشورها

افزایش مقدار خرید طلا در چند سال اخیر توسط بانک های مرکزی کشورهایی نظیر روسیه، چین، لهستان، هند، قزاقستان و برخی از کشورها اتحادیه اروپا  یکی از دلایل تقویت قیمت طلا است چراکه با افزایش تقاضا قیمت طلا نیز افزایش پیدا می کند و اگر این تقاضا ادامه داشته باشد و یا حتی بیشتر شود قیمت طلا نیز بیشتر خواهد شد.

جنگ تجاری چین و آمریکا خود یکی از دلایل سوق پیدا کردن سرمایه گذاران به سمت این فلز گران بها است چراکه جنگ تجاری باعث ایجاد نوساناتی در نرخ دلار و نفت شده است و این اتفاق باعث می شود که سرمایه گذاران نتوانند به آن ها اعتماد کنند و به سمت طلا حرکت کنند.

با توجه به اینکه طلا از ابتدا فلز گران بهایی محسوب می شده است و هزاران سال است که ارزش خود را از دست نداده است پیش بینی می شود که در صورت افزایش تنش ها بین کشورها و اتفاقات سیاسی و تغییرات اقتصادی این فلز باز هم بتواند ارزش خودش را حفظ کند و سرمایه گذارانش را نا امید نکند.

با توجه به تحریم های امریکا علیه کشورها و جنگ تجاری و تغییرات نرخ دلار اقتصاد جهانی بی ثبات شده است و این برای کشورها امری نگران کننده است به خصوص کشورهایی که نرخ مبادلات بین المللی آن ها بسیار بالا است و این اتفاق دولتمردان این کشورها را به این فکر انداخته است که برای جلوگیری از زمین خوردن در مقابل این نوسانات اقتصاد جهانی باید پشتوانه قویای داشت و در اینجا بهترین گزینه طلا است.

انتهای پیام/

منبع: خبرآنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.