لوازم خانگی ارزان نمی شود

بهمن سال 97 بود که با افزایش روزانه قیمت دلار قیمت تمام اجناس گران می‌شد. در آن زمان بخشی از کسانی که قصد خرید جهیزیه داشتند به دلیل گرانی بیش از حد قیمت لوازم خانگی دست نگه داشتند به امید اینکه قیمت کالاها ارزان شود. همچنین عده ای نیز وجود داشتند که گمان می کردند لوازم خانگی ارزان نمی ‌شود .

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی؛ بهمن سال 97 بود که با افزایش روزانه قیمت دلار قیمت تمام اجناس گران می‌شد. در آن زمان بخشی از کسانی که قصد خرید جهیزیه داشتند به دلیل گرانی بیش از حد قیمت لوازم خانگی دست نگه داشتند به امید اینکه قیمت کالاها ارزان شود. همچنین عده ای نیز وجود داشتند که گمان می کردند لوازم خانگی ارزان نمی ‌شود.

در آن زمان محمد طحان‌پور، رئیس سابق اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در مصاحبه‌ای جنجالی به مردم اعلام کرد: « تا قیمت لوازم خانگی گران نشده است، بخرید. سال آینده بلا‌استثنا افزایش قیمت خواهیم داشت، شاید مردم منتظر اتفاقی باشند، به آنها می‌گویم منتظر نباشند و کالاهایشان را در بازار بخرند.» همچنان هم فعالان بازار بر این باورند که لوازم خانگی ارزان نمی شود.

محمد حسین اسلامیان معتقد است: قیمت لوازم خانگی در حالی ارزان می‌شود که تا یک سال آینده مواد اولیه ارزان در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد. این در حالی است که قیمت دلار یک روز 25 هزار تومان و روز دیگر در کانال 26 هزار و 27 هزار تومان است.

کاهش تقاضا بُعد روانی دارد

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی درباره روند بازار لوازم خانگی گفت: تقاضا در بازار لوازم خانگی کم شده است. کاهش تقاضا بعد روانی دارد و مردم منتظر ارزانی هستند. این در حالی است که قیمت مواد اولیه صنعت لوازم خانگی ارزان نشده است.

به گفته اسلامیان، در شرایطی قیمت لوازم خانگی ارزان می‌شود که قیمت مولفه‌های تولید یعنی مواد اولیه همچون فولاد، پتروشیمی، آلومینیوم و مس ارزان شود تا تولیدکننده بتواند برنامه‌ریزی بلندمدت در این صنعت داشته باشد و کالای ارزان تولید کند.

این فعال بازار لوازم خانگی اظهار کرد: 70 درصد مواد اولیه لوازم خانگی داخلی است. در ماه‌های اخیر قیمت مواد اولیه ارزان نشده است. قیمت ارز هم مدام نوسان دارد. مردم فکر می‌کنند با کاهش نوسان ارزی قیمت لوازم خانگی هم ارزان می‌شود که چنین نیست.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.