تکلیف گوشی‌های وارداتی با ارز دولتی چه شد؟

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه گفت: ۹۰ درصد گوشی‌های وارداتی با ارز دولتی در بازار توزیع شدند.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی  ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه،  درباره وضعیت بازار موبایل گفت:  ۹۰ درصد گوشی های وارداتی با ارز دولتی، در بازار توزیع شده است و مقرر شده ما به التفاوت گوشی‌هایی که با  ارز دولتی وارد شده اند با  ارز نیمایی، محاسبه و توزیع شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه ادامه داد: هم اکنون ۱۰۰ شرکت وارد کننده گوشی، نیاز بازار را تامین می کنند و تمام تلاشمان آن است که گوشی ارزان تر به دست مردم برسد.

درستی با اشاره به اینکه شرکت‌های دارای پروانه کسب تنها  می توانند اقدام به واردات کنند،گفت:  واردات این شرکت ها نه تنها باعث می شود بازار با کمبود گوشی مواجه نشود؛ بلکه قیمت ها روند کاهشی خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با  با بیان اینکه بسیاری از شرکت ها و یا وارد کنندگان، گوشی ها را برمبنای  نرخ ارز وارد کرده بودند، اظهار کرد: با افزایش نرخ ارز، قیمت گوشی  افزایش می یابد و همچنین باید با کاهش نرخ ارز هم قیمت ها کاهش یابد اما برخی از شرکت ها به بهانه  های واهی این موضوع را رعایت نمی کنند.  با پیگیری های صورت گرفته باید هرچه سریعتر به  آن رسیدگی کنند.

به گفته درستی، امیدواریم طی این هفته وضعیت و قیمت بازار موبایل روند بهتری به خود بگیرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه  درباره تکلیف ۶۰۰ هزار گوشی به جا مانده در گمرک افزود: بسیاری از این گوشی ها روانه بازار شدند و تنها تعداد معدودی از آنها در گمرک به جا مانده است.

درستی گفت: زمانی وضع بازار موبایل مشخص می شود که دست دلالان و سودجویان در بازار کوتاه شود  و امیدواریم همکاری دولت و اصناف  بازار روند بهتری به خود بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.