قائم مقام وزیر صمت: وزارت جهاد در تنظیم بازار موفق نبود

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت: وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار موفق عمل نکرد، چون هم خود متولی بخش تولید بود و هم برخی ابزار‌های تنظیم بازار را در اختیار نداشت.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صمت امروز در امور بازرگانی در همایش معاونین امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار موفق عمل نکرد، چون هم خود متولی بخش تولید بود و هم برخی ابزار‌های تنظیم بازار را در اختیار نداشت.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی افزود: پراکندگی مسئولیت‌ها سبب شد تا هفته قبل دولت وظایف تنظیم بازاری را که در قانون انتزاع به وزارت جهاد سپرده شده بود دوباره به وزارت صمت بازگرداند.

وی با بیان اینکه تهیه نقشه راه برای تنظیم بازار که از تاکیدات مقام معظم رهبری  هست را دنبال می‌کنیم، گفت: در حوزه بازرگانی ۲ بخش داخلی و بازرگانی خارجی را دنبال می‌کنیم که تنظیم بازار و توسعه صادرات ۲ محور این برنامه‌ها است.

مدرس خیابانی تنظیم بازار را موضوعی فرابخشی و مربوط به کل کشور دانست و اضافه کرد: تامین معیشت مردم موضوع و مساله مهم کشور است و مشارکت حداکثری همه دستگاه‌ها در تنظیم بازار ضروری است.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی افزود: تنطیم بازار و سیاست‌های آن به هیچ وجه نباید به تولید ضرر و خللی وارد کند و چرخ تولید نباید برای تنظیم بازار متوقف شود.

وی بیان کرد: در برخی موارد نباید با ایجاد سرکوب قیمتی به سمت تعطیلی تولید برویم.

مدرس خیابانی با بیان اینکه برای تنظیم بازار، هم مصرف کننده و هم تولید کننده باید توامان و در کنار هم در نظر گرفته شوند و ما باید هر ۲ را در نظر بگیریم تا آسیب نبینند با اشاره به نرخ مصوب قیمت مرغ گفت: قیمت مصرف کننده ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان برای مرغ، قیمتی است متعادل که نه مصرف کننده آسیب می‌بیند و نه تولید کننده متضرر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: سایت خبرفوری

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.