دامپزشکی درباره دام‌های رهاشده در فرودگاه امام توضیح داد

سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه‌ای در ارتباط با حضور گله گوسفندان مشاهده شده در محوطه فرودگاه امام خمینی (ره) توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی؛ سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه‌ای در ارتباط با حضور گله گوسفندان مشاهده شده در محوطه فرودگاه امام خمینی (ره) توضیحاتی ارائه کرد.

در این اطلاعیه آمده است: ترانزیت دام‌ها از فضای هوایی یا حتی خاک سرزمینی کشورها امری عادی و در چارچوب توافقات بهداشتی مقامات ذی‌صلاح کشورها در سطح جهان در حال انجام است.

ایران و ترکیه طی سالیان اخیر با امضای تعدادی پروتکل‌های بهداشتی در عرصه بهداشت دام و فرآورده‌های خام دامی همکاری‌های نزدیکی داشته‌اند که از جمله این توافقات، اجازه ترانزیت دام از مسیر هر کدام از آنها از مبدا یا به مقصد کشور ثالث است.

بنابراین گزارش، در همین ارتباط یک فروند هواپیمای باری «ایران ایر» با حدود ۱۸۰۰ رأس گوسفند که از ترکیه به مقصد قطر در حال پرواز بوده که به علت نقص فنی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) فرود اضطراری داشته و دام‌ها در راستای اعمال اقدامات مرتبط با رفاه حیوانات مدتی در محوطه مربوط به فرودگاه نگهداری و پس از رفع نقص هواپیما مجدد بارگیری و به سمت مقصد حرکت داده شده‌اند.

در همین ارتباط یکی از همکاران دامپزشکی استان تهران نسبت به بازدید از دام‌ها اقدام کرده که بر اساس گزارش وی، دام‌ها در وضعیت سلامت بوده و نشانه‌ای بالینی از بیماری نداشته‌اند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    بنده بعنوان یک کارشناس باسابقه و مطلع سازمان دامپزشکی کشور اعلام می کنم هیچ پروتکل یا توافقنامه معتبری در این مورد بین ایران و ترکیه وجود ندارد و ادعای کذب و مضحک هست. تنها تعدادی نمونه گواهی بهداشتی از دوطرف توسط معاونین دامپزشکی پاراف شده که هیچ ارزش قانونی ندارد. متن هرگونه توافقنامه یا پروتکل بین المللی با هر عنوان و در هر سطحی باید به تصویب مرجع حقوقی ریاست جمهوری رسیده و ازطریق دیپلماتیک تبادل شود نه اینکه در یک سفر معاون سازمان به ترکیه تنظیم شود (گذشته از این که هیچ متنی وجود ندارد و تنها چند گواهی بهداشتی پاراف شده است).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.