قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۵/۰۷

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۲۳ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی   در حالی که سرمایه گذاران نگران چشم انداز رشد اقتصاد جهانی هستند و در شرایطی که گفت وگوها بین ایران و اعضای باقیمانده برجام در فضایی نسبتا مثبت برگزار شد و حاکی از کاهش نسبی تنش در خاورمیانه بود، قیمت نفت امروز با کاهش همراه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 23 سنت معادل 0.4 درصد کاهش به 63 دلار و 23 سنت رسید. قیمت نفت برنت هفته گذشته 1.6 درصد افزایش یافته بود.

قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با 9 سنت معادل 0.2 درصد کاهش به 56 دلار و 11 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت هفته گذشته یک درصد افزایش داشت.

رشد اقتصادی در آمریکا در سه ماهه دوم سال کمتر از حد انتظار کاهش یافته و میزان هزینه کرد مصرف کننده شاهد رشد بوده است. این آمارها موجب بهبود چشم انداز مصرف نفت در بزرگترین اقتصاد جهان شده است.

اما رشد اقتصادی در خارج از آمریکا از جمله به دلیل تبعات جنگ تجاری به سرعت در حال کند شدن است.

فین زیبل، اقتصاددان ارشد بانک ملی استرالیا در این باره گفت: «چشم انداز رشد اقتصاد جهانی متزلزل به نظر می رسد… این وضعیت فاجعه بار نیست اما شرایط مطلوبی را نیز شاهد نیستیم.»

وی با اشاره به آمارهای ضعیف فروش خودرو در جهان افزود: «در شرایطی که میزان فروش خودرو در حال کاهش یافتن است، مشخص است که تقاضا برای نفت به چه سمتی خواهد رفت.»

مذاکره کنندگان ارشد امریکایی و چینی این هفته برای اولین بار از زمان شکست مذاکرات تجاری در ماه می مجددا با هم دیدار می کنند و تلاش خواهند کرد اختلافات عمیق میان خود را برطرف سازند. احتمال پیشرفت در مذاکرات دو روزه شانگهای چندان بالا نیست.

سرمایه گذاران و تجار همچنین در انتظار نشست های بانک های مرکزی مهم جهان از جمله فدرال رزرو هستند که انتظار می رود تصمیم به کاهش نرخ بهره بگیرند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.