قیمت مرغ ترمز برید

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران، درباره آخرین تحولات بازار مرغ گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۹۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان است.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی  عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران، بی‌کیفیتی واکسن ها، تنش‌های گرمایی و تاخیر در وزن‌گیری جوجه‌ها را از جمله علل گرانی قیمت مرغ در بازار اعلام کرد.

عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۹۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان است.

وی بی کیفیتی واکسن‌ها را عامل اصلی افزایش تلفات در واحدهای مرغداری اعلام کرد و گفت: تنش‌های گرمایی و تاخیر در وزن گیری جوجه‌ها در کنار افزایش تلفات موجب شد تا میزان عرضه از نظر وزنی کاهش یابد، این در حالی است که تعداد جوجه ریزی ثابت بوده است.

حجت قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و افزود: با توجه به شرایط فعلی آب و هوا پیش بینی می‌شود که روند کنونی قیمت تا پایان مرداد در بازار استمرار یابد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: اگر دسترسی به دارو و واکسن‌های با کیفیت همچنان با محدودیت‌های روبرو باشد، افزایش تلفات موجب شده تا در هر مزرعه ۲۰ تا ۳۰ درصد مرغ تولیدی از بین رود که این امر در کنار ازدیاد تقاضا در فصل تابستان، تعادل عرضه و تقاضا را بر هم می‌زند.
وی درباره آخرین وضعیت بازار نهاده‌های دامی گفت: اگرچه عرضه نهاده هی دامی روی کاغذ نسبت به گذشته تفاوتی نداشته است، اما ارسال بار به سبب اختلاف ۷۰ تا ۸۰ درصدی کرایه با نرخ مصوب با مشکلاتی روبروست.

به گفته حجت، در گذشته نهاده خریداری شده ظرف مدت زمان ۳ روز تا یک هفته به دست مرغدار می‌رسد که هم اکنون ارسال بار به سبب مشکلات حمل و نقل به یک ماه افزایش پیدا کرده است که به همین خاطر تولیدکنندگان به ناچار بخشی از نهاده مورد نیاز خود را از بازار آزاد خریداری می‌کنند.

این مقام مسئول در پایان نرخ مصوب هرکیلو ذرت در بنادر را یک هزار و ۵۰۰ و کنجاله سویا را ۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون هر کیلو نهاده دامی با احتساب ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان کرایه حمل به دست مرغدار می‌رسد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. buying cialis generic می گوید

    Thanks for finally talking about > قیمت مرغ ترمز برید – رخداد اقتصادی < Loved it!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.