ترانزیت ۲۰ هزار خودرو در بندرلنگه

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: طی نیمه نخست شهریورماه در بنادر و دریانوردی بندرلنگه ۲۰ هزار دستگاه خودرو تخلیه و بارگیری شده اند.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی قاسم عسکری نسب مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با اشاره به ترانزیت ۲۰هزار خودرو در نیمه نخست شهریورماه سال جاری اظهار کرد: با بازگشایی مرزهای کشورهای آسیای میانه و الکترونیکی شدن مرزهای اقلیم کردستان عراق، ترانزیت خودرو در این بندر شتاب گرفته است.

وی اشاره کرد: ۲۰ هزار دستگاه خودرو طی نیمه اول شهریورماه امسال در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد که این امر مبین این موضوع است که بندرلنگه بعنوان کانونی امن برای ترابری دریایی و زمینی این کالا به کشور های آسیای میانه محسوب می شود.

وی افزود: تلاشهای کلیه ارگانهای همکار و کارگزاران بخش خصوصی جایگاه نخست از حیث عملیات ترانزیت خودرو را در بین دیگر بنادر ایران به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه به صورت میانگین روزانه ۲ هزار دستگاه خودرو از ۱۷ فروند شناور لندینگ کرافت و باری کوچک (دوبه) و یک فروند کشتی رو- رو در این بندر تخلیه می شود تصریح کرد: همین امر سبب شده بندر لنگه روزانه پذیرای حدود ۲۰۰ دستگاه تریلر سواری کش و ۱۵۰ دستگاه کامیون جهت حمل این خودروهای ترانزیتی به کشورهای آسیای میانه باشد.

به گفته عسکری نسب استفاده از توان فنی ۲۳ شرکت کارگزار ترانزیتی، بهره گیری از موقعیت جغرافیایی و راهبردی و نیز ایجاد زیر ساخت ها و رو ساخت های لازم در این بندر، بستری مناسب را فراهم نموده تا به ازای هر سرمایه گذاری در این حوزه ، با ایجاد اشتغال ، معیشت ۳۰ تا ۳۵ خانوار تامین شود.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.