نماینده مردم آستارا در مجلس دهم:

برگزاری نمایشگاه‌ها مرحله عملیاتی کردن وعده‌هاست

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق توليد» از آن جهت بسیار خوب و مفید است که با این رویکرد نشان می‌دهیم وعده‌هایمان در حد شعار نمانده و در حال عملیاتی کردن آن‌ها هستیم.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی ولی داداشی در خصوص داخلی‌سازی صنایع و رونق تولید افزود: تا زمانی که در بحث قطعات و تجهیزاتی که در فرآیند تولیدات صنعتی به آن ها نیازمند هستیم، خودکفا نشویم همواره باید به واردات چشم بدوزیم که مطمئناً این روش ره به جایی نخواهد برد.

وی ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه‌ها بسیار خوب و مفید است زیرا با این رویکرد نشان می‌دهیم که وعده‌هایمان در حد شعار نمانده و در حال عملیاتی کردن آن‌ها هستیم. در همین راستا، وزارت صمت باید از شرکت‌های دانش‌بنیان، سرمایه‌گذاران، مخترعان و نخبگان حمایت کند

داداشی تاکید کرد: اگر نخبگانی که در شرکت‌های دانش‌بنیان فعال هستند حمایت نشوند، امیدی به پیشرفت صنعت کشور نیست. مهمترین مشکل شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها عدم توان مالی برای ادامه فعالیت است لذا ضرورت دارد که همه وزرا به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه خود توجه ویژه داشته باشند.

نماینده مردم آستارا در مجلس دهم، تصریح کرد: وزارتخانه‌های مختلف اعم از وزارت اقتصاد و دارایی، جهادکشاورزی، علوم و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بایستی در این راستا همگی دست به دست هم دهند تا نخبگانی که می‌توانند مهندسی معکوس را انجام دهند حمایت شوند و به نحوی نقطه اتصال علم با تولیدکنندگان رقم بخورد، زیرا تنها راه گذر از بحران تحریم، تولید علم و دانش است.

وی اظهار داشت: اگر تولید به معنای واقعی در کشور اتفاق بیافتد حتماً وضعیت اشتغال اوضاع بهتری به خود خواهد گرفت و از طرفی این رویکرد باعث خواهد که دیگر ارز بی‌رویه‌ای برای واردات از مملکت خارج نشود.

داداشی در پاسخ به اینکه رونق تولید چقدر می‌تواند کشور را به سمت صادرات‌محوری و ارزآوری سوق دهد گفت: بسیاری از محصولات وارداتی از بسترهای لازم برای تولید در داخل برخوردار نیستند که برای خودکفایی در این حوزه‌ها نیاز به کار و تلاش فراوانی است و باید بدانیم که برای رسیدن به این هدف باید از یک نقطه‌ای کار را شروع کنیم. اما امکان تولید برخی محصولات در داخل کشور وجود دارد که اگر تولیدکنندگان آن بخش‌ها تقویت شوند حتماً می‌توانیم به ارزآوری در آینده امیدوار باشیم.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: بسیاری از محصولات تولید داخل، استانداردهای بین‌المللی را ندارند که بایستی تولیداتمان را مطابق استانداردهای جهان پیش ببریم تا بتوانیم محصولات خود را در عرصه بین‌المللی صادر و ارزآوری کنیم.

انتهای پیام/

منبع:شاتا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.