پژو بابت خروج از ایران چقدر ضرر کرد؟

مدیرعامل گروه خودروسازی پژو- سیتروئن ضمن اشاره به عوامل تاثیرگذار مختلف، از کاهش فروش ۱۲.۸ درصدی این شرکت در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی سخن گفته است.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی  کارلوس تاوارس، مدیرعامل گروه خودروسازی پژو- سیتروئن به تازگی اعلام کرده است که توقف فروش رسمی محصولات و خودروهای تولید شده توسط این شرکت در بازار ایران که تحت تاثیر تحریم های خصمانه دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا علیه صنعت خودروسازی ایران رخ داده است، در کنار برخی دیگر از عوامل تاثیرگذار همچون افت ۲۹.۳ درصدی فروش در بازار منطقه آمریکای لاتین و همچنین سقوط ۶۲.۱ درصدی در چین موجب شده است در شش ماهه گذشته یعنی نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی سهم گروه صنعتی پژو سیتروئن (PSA Group ) در بازارهای جهانی با کاهش قابل توجهی مواجه شود و به یک رشد منفی ۱۲.۸ درصدی برسد.

وی ضمن اشاره به رشد سه درصدی فروش محصولات تولید شده توسط این شرکت در کشورهای اروپایی، از محدود شدن بازار فروش خودروهای پژو – سیتروئن و ثبت یک روند کاهشی در نیمه نخست سال جاری میلادی اظهار تاسف و نگرانی کرد و گفت که جنگ تجاری آمریکا با چین و همچنین اعمال دور جدیدی از تحریم های سیاسی و اقتصادی علیه ایران از جمله بارزترین عوامل تاثیرگذار در این امر بوده است.

پژو – سیتروئن از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۱.۹ میلیون دستگاه خودرو به فروش رسانده این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته ۲.۲ میلیون دستگاه فروخته بوده است.

بر اساس گزارش وب سایت thisismoney، کارشناسان فعال در حوزه های اقتصادی و صنعت خودروسازی همواره از افزایش تعرفه واردات کالاهای چینی به آمریکا ناشی از جنگ تجاری میان این دو کشور به عنوان اصلی ترین علت کاهش رشد تولید ناخالص داخلی چین سخن گفته اند.

گروه پژو-سیتروئن(PSA) متشکل از خودروسازی‌های پژو، سیتروئن، اوپل، دی‌اس و ووکس‌هال است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.