اتصال واحد اول نیروگاه سردشت به شبکه سراسری

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: اولین واحد نیروگاه سردشت پس از انجام آزمایش‌های مکانیکی و بی‌باری در بامداد امروز سه‌شنبه 25 تیرماه به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی  بهروز مرادی اظهار داشت: ظرفیت نصب نیروگاه برق‌آبی سردشت برابر ۱۵۰ مگاوات (سه واحد 50 مگاواتی) بوده و توان تولید 421 گیگاوات ساعت برق در سال را دارد که اولین واحد این نیروگاه در زمان پیک مصرف برق وارد مدار شده و دو واحد دیگر نیز پس از آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با اشاره به هم‌زمانی فعالیت‌های اجرایی در سایر واحدهای این نیروگاه، افزود: چرخش اولیه واحد دوم نیروگاه در اوایل مردادماه انجام و متعاقباً این واحد نیز پس از طی کردن موفق تست‌های بی‌باری و تحت بار، آمادگی اتصال به شبکه سراسری برق کشور را در مردادماه جاری پیدا خواهد کرد.

وی افزود: در شرایط فعلی تراز مخزن سد در بیشینه مقدار خود قرار داشته و حجم کافی آب برای ورود واحدهای نیروگاه به دوره بهره‌برداری آزمایشی در مخزن ذخیره شده است.

مرادی در پایان با بیان اینکه سرعت بالای واحدهای این نیروگاه، از مشخصه‌های مهم آن است، تصریح کرد: سرعت نامی این واحدها 429 دور بر دقیقه و سرعت فرار واحد 735 دور بر دقیقه است.

انتهای پیام/

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.