رئیس سازمان بورس:

مذاکره برای عرضه سهام سرخابی‌ها در بورس آغاز شد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در مورد واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس با برخی از مشکلات همراه شده ایم که اکنون با مجلس در صدد برطرف کردن آنها هستیم.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی داستان عرضه سهام استقلال و پرسپولیس موضوع تازه ای نیست؛ سال‌هاست که در این زمینه شاهد انتشار خبرهایی هستیم که تاکنون به هیچیک از آنها جامه عمل پوشانده نشده است.

مسئولان مربوطه وعده‌های متعددی را در این زمینه مطرح کردند اما هر بار اجرای آن به دلیل سنگ اندازی‌ها به تعویق افتاده است.

سال گذشته فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی به واگذاری سهام سرخابی‌ها تا پایان سال ۹۷ تاکید و اعلام کرده بود که واگذاری این دو باشگاه دوباره به جریان افتاده و عزم دولت برای واگذاری این دو باشگاه جدی است، اکنون منتظر روش‌های جدید واگذاری هستیم تا بر اساس آن واگذاری این دو باشگاه انجام شود.

مدتی پس از صحبت‌های مطرح شده از سوی وزیر اقتصاد در جلساتی که در مجلس برگزار شد، وزارت ورزش و جوانان مکلف شد تا با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی سازی شرایط پذیرش دو شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال را در بازار پایه فرابورس فراهم کند تا پس از پذیرش در بازار پایه فرابورس و عرضه پنج درصد سهام هر یک از دو شرکت جهت کشف قیمت، ۵۱ درصد سهام آنها به صورت بلوکی و باقی سهام به صورت خُرد عرضه شود.

اکنون پس از یک سال از مذاکرات انجام شده درخصوص عرضه سهام این دو باشگاه به فرابورس تا پایان شهریور ماه، همچنان عرضه حتمی آنها در هاله ای از ابهام قرار دارد که در این زمینه چندی پیش پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد، عرضه سهام استقلال و پرسپولیس از طریق فرابورس و پذیرش آن نیازمند مقدمه چینی هایی است که به نظر می رسد این واگذاری به پایان امسال وصال نمی دهد.

مذاکره با مجلس برای عرضه سهام سرخابی‌ها

شاپور محمدی به عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه اشاره و بیان کرد: در این زمینه سازمان بورس و سازمان خصوصی سازی در حال مذاکره و همکاری با مجلس شورای اسلامی به منظور رفع موانع موجود برای واگذاری سهام سرخابی‌ها و ورود هر چه زودتر آنها به بازار سرمایه هستند.

وی ادامه داد: در ابتدا باید به طور حتم یک اصلاحی در متن قانون انجام شود تا بتوان آن را به صورت سهامی عام در آورد از این طریق برای تعداد افرادی که خریدار هستند سهام ایجاد شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به زمان عرضه سهام استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه اشاره و بیان کرد: زمان آن بستگی به نحوه اصلاح قانون از سوی مجلس دارد، همچنین باید مشخص شود که قانونگذار به چه شکلی زمانبندی عرضه سهام را تعیین خواهد کرد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه در قانون باید همه جوانب عرضه سهام سرخابی‌ها به بازار سرمایه در نظر گرفته شود، گفت: همه تلاش ما رفع موانع موجود برای ورود هر چه زودتر سهام سرخابی‌ها به بازار سرمایه است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایرنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.