تامین ۷۰ درصد نیازهای وارداتی با برگزاری نمایشگاه نهضت ساخت داخل

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت از تامین ۷۰ درصد نیازهای وارداتی با برگزاری نمایشگاه نهضت ساخت داخل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی  برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با اشاره به تجربه برگزاری نمایشگاه معکوس در هفته پژوهش سال گذشته، اظهار کرد: پس از تجربه موفقیت آمیز نمایشگاه معکوس که در مدت سه روز و با عقد قرارداد بیش از ١٣٠ میلیارد تومان که باحضور شرکت‌های دانش بنیان، نخبگان، خبرگان صنعت، فناوران و استادان دانشگاه برگزار شد و با توجه به اینکه امسال نیز نامگذاری سال به نام رونق تولید است، لذا تصمیم گرفته شد که نمایشگاه ساخت داخل را در تهران و استان‌های مختلف با حضور بنگاه‌های بزرگ برگزار کنیم.

او ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی بزرگ همانند شرکت‌های خودرو‌ساز بزرگ، فولاد، ذوب آهن و شرکت‌های فعال در عرصه‌های مهم صنعتی و معدنی می‌توانند با حضور در نمایشگاه ساخت داخل، نیاز‌های خودرا به نمایش بگذارند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با اشاره به تدوین شناسنامه تجهیزات، ماشین آلات و قطعات مورد نیاز هر واحد تولیدی گفت: بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و کوچک برای فناوری و دانش فنی تجهیزات و ماشین آلاتی که نیاز دارند، کتابچه‌ای تهیه می‌کنند و همچین آن ماشین آلات، قطعات یا ماشین آلات را به نمایش می‌گذارند.

قبادیان ادامه داد: با اطلاع رسانی که در کشور برای نمایشگاه نهضت ساخت داخل انجام می‌شود، همه افراد و دستگاه‌هایی که توانمندی برآورده کردن این نیاز‌ها را دارند، از این نمایشگاه بازدید و بایکدیگر مذاکره و انعقاد قرارداد می‌کنند. در حقیقت با برگزاری این نمایشگاه شبکه‌ای از نیاز‌ها و توانمندی‌ها را در کشور شکل داده ایم.

او با اشاره به تجربه این معاونت در برگزاری نمایشگاه معکوس در سال گذشته تاکید دارد: من یقین دارم با برگزاری این نمایشگاه بیش از ۷۰ درصد از نیاز‌های علمی و فناورانه کشور را به وسیله توانمندی‌های بومی طرف دیگر در کشور تامین می‌کنیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت در پایان گفت: با این کار نهضت ساخت داخل و حمایت از تولید داخل در صنایع و صنایع معدنی از یک سو و حضور متخصصان و فناوران از دیگر سو موجب خواهد شد که در این بخش هم همانند بخش هایی، چون انرژی هسته ای، بیو تکنولوژی و نانو تکنولوژی سرمایه گذاری زیادی انجام شده و به خودکفایی در داخل برسیم.

انتهای پیام/

منبع: شاتا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.