افزایش ۲۸۰ هزار بشکه‌ای برداشت نفت با ۳۳ بسته قراردادی

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه ۶.۲ میلیارد دلار برای ۳۳ بسته قراردادی طرح نگهداشت و افزایش توان تولید در نظر گرفته شده است، گفت: افزایش اشتغال داخلی برای سازندگان و پیمانکاران ایرانی و افزایش برداشت تا ۲۸۰ هزار بشکه نفت خام در روز از اهداف اصلی این ۳۳ بسته قراردادی در مناطق خشکی و دریایی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی بر اساس اعلام شرکت ملی نفت ایران، رضا دهقان، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران در مراسم امضای قرارداد تولید لوله‌های جداری و مغزی طرح‌های توسعه رامشیر و منصوری، با اشاره به اهمیت این قرارداد برای تکمیل توسعه طرح‌های میدان رامشیر و منصوری، گفت: امضای این قرارداد در شرایط خاص تحریمی نشان می‌دهد چرخ توسعه صنعت نفت از حرکت نمی‌ایستد و این قرارداد اتفاقی امیدبخش در سال رونق تولید است.

به گفته وی ۱۵ گروه کالایی پرمصرف در این ۳۳ بسته قراردادی شناسایی شده است و پیمانکاران ملزم هستند برای تأمینکالاهای این طرح‌ها شرکت‌های ایرانی را در اولویت قرار دهند.

دهقان با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از رقم ۶.۲ میلیارد دلار صرف خرید کالا خواهد شد، افزود: با توجه به اینکه امکان تأمین ۸۰ درصد کالاهای مورد نیاز در داخل کشور وجود دارد پیش بینی می‌شود ۲ میلیارد دلار در ۲ تا ۳ سال آینده کالای داخل خریداری شود.

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: تاکنون ۱۰ قرارداد از ۳۳ بسته امضا شده است و پیش بینی می‌شود به زودی نیز ۱۰ قرارداد دیگر امضا شود.

دهقان افزود: ۷۰ هزار بشکه از طرح افزایش توان تولید ۲۸۰ هزار بشکه‌ای به دو میدان رامشیر و منصوری اختصاص دارد و این مساله اهمیت قرارداد شرکت اویک و لوله گستر اسفراین را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه تیم رصد کالا برای طرح‌ها انتخاب شده است، گفت: این تیم وظیفه دارد تا فعالیت پیمانکاران طرح‌ها را رصد کند تا از کالای داخلی در مسیر توسعه طرح‌ها بیشترین استفاده شود و از تولیدکنندگان داخلی نیز انتظار می‌رود با عمل به تعهدات توسعه پروژه‌ها را تسریع بخشند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.