رشد 144 درصدی فروش محصولات شیران در خرداد ماه 1403 نسبت به خرداد ماه سال گذشته

به گزارش رخداد اقتصادی به نقل از روابط‌ عمومی هلدینگ سرمایه‌‌گذاری صنایع شیمیایی ایران؛ درآمد حاصل از فروش محصولات شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران (شیران) طی 6 ماهه سپری شده از سال مالی 1403 بالغ بر مبلغ 59,155 میلیارد ریال می باشد که نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته 30 درصد رشد داشته است. مبلغ فروش انواع محصولات شیران نیز در خرداد ماه 1403 با بیش از 7,539 میلیارد ریال افزایش نسبت به خرداد ماه سال گذشته به مبلغ 12,774 میلیارد ریال رسیده است.

با توجه به سیاست شرکت در تامین بخشی از نفت مصرفی از طریق بورس انرژی و شروع به تولید برش های رافینیت، سبک و سنگین از این محل، مبلغ فروش این محصولات جدید در خرداد ماه به بیش از 5,903 میلیارد ریال بالغ گردیده که معادل 46% از کل مبلغ فروش خرداد ماه بوده است. بر اساس همین گزارش حجم فروش برش های مذکور در خرداد ماه در حدود 18 هزار تن بوده که سهم 60 درصدی از کل حجم فروش این ماه را به خود اختصاص داده است.

پیش بینی می شود در سال مالی جاری شاهد رشد درآمدهای عملیاتی شیران از محل فروش برش های مذکور باشیم.
گفتنی است هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان آلکیل‌ بنزن خطی، آلکیلات سنگین و نرمال پارافین در منطقه خاورمیانه است که با در اختیار داشتن بیش از ۸۰ درصدی سهم بازار داخلی آلکیل‌ بنزن خطی، در زمره صادرکنندگان نمونه کشور نیز قرار دارد. این شرکت تاکنون محصولات فناورانه مورد نیاز خود را با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و نوآور داخلی بومی سازی و نیاز خود به شرکت‌های خارجی را قطع کرده است

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.