وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

راه اندازی مجدد ۲ هزار واحد صنعتی راکد

رحمانی گفت: در حدود ۲ هزار واحد صنعتی راکد برای راه اندازی مجدد در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی رضا رحمانی وزیر صمت در جلسه تبادل نظر با کارآفرینان جوان کشور که با حضور علی آقا محمدی رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، گفت: در صددیم با تحقق اهداف برنامه تعمیق ساخت داخل و داخلی سازی نیاز‌های صنعتی کشور، به میزان ۱۰ میلیارد دلار واردات انواع کالا‌های صنعتی به کشور را تا پایان سال ۱۴۰۰ محدود و کاهش دهیم. امسال راه اندازی  ۲ هزار واحد صنعتی راکد در دستور کار است.

رحمانی گفت: سال گذشته خوشبختانه شاهد بازگشت بیش از ۱۸۵۰ واحد صنعتی به عرصه تولید در سطح کشور بودیم که برای سال ۹۸، در حدود ۲۰۰۰ واحد صنعتی راکد دیگر برای راه اندازی مجدد در دستور کار قرار گرفته است. به دنبال بومی سازی حداکثری همه نیاز‌های صنعتی کشور هستیم.

وزیر صمت اضافه کرد: تمامی برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت متناسب با توان داخلی پیش بینی شده و با عنایت به برگزاری اولین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل، خوشبختانه اطلاعات بسیار خوبی نیز از نیاز‌های صنعتی کشور به دست آمده و به دنبال بومی سازی حداکثری همه این نیاز‌ها هستیم. بهبود فضای کسب و کار در وزارت صمت یک اولویت اصلی است

او گفت: برای اصلاح فضای کسب و کار و تسهیل روند دریافت خدمات، از سوی وزارت صمت گام‌های خوبی برداشته شده و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری این مهم در دستور کار ویژه قرار گرفته و در صددیم شرایط را تا حد بسیاری بهبود ببخشیم.

انتهای پیام/

منبع: وزارت صنعت

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.