توزیع روزانه ۸۰۰ تن مرغ گرم در پایتخت / تقاضایی برای مرغ منجمد وجود ندارد

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران از توزیع روزانه یک هزار تا هزار و ۱۰۰ تن مرغ گرم و منجمد به منظور تنظیم بازار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی؛ رضا سالمی با اشاره به اینکه توزیع مرغ گرم کماکان ادامه دارد، اظهار کرد: روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ تن مرغ گرم در میدان بهمن، اصناف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حال توزیع است.

وی افزود: با توجه به عرضه مرغ گرم از سوی پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی، توزیع مرغ منجمد به علت نبود تقاضا و کشش بازار به ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن رسیده است، درحالیکه طی روزهای اخیر این میزان ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن بود.

سالمی از توزیع روزانه یک هزار تا یک هزار و ۱۰۰ تن مرغ منجمد و گرم خبر داد و گفت: در حال حاضر با نزدیک شدن قیمت مرغ گرم به نرخ مصوب در سطح شهر، تقاضایی برای خرید در میادین میوه و تره بار نیست.

این مقام مسئول ادامه داد: تا زمانیکه قیمت مرغ در مغازه‌های سطح شهر به نرخ مصوب نزدیک نشود، توزیع کماکان ادامه دارد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران نرخ مصوب هر کیلو مرغ گرم را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان و مرغ منجمد را ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

اینجا بیشتر بخوانید: سرپیچی مرغ از قیمت واقعی

وی با بیان اینکه تخم مرغ با نرخ مصوب کماکان در میادین توزیع می‌شود، گفت: در حال حاضر شاهد تفاوت قیمت تخم مرغ در خرده فروشی‌ها هستیم که با نظارت دستگاه‌های مسئول انتظار می‌رود که قیمت تخم مرغ به نرخ مصوب برسد.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران با بیان اینکه توزیع نهاده‌های دامی کماکان از طریق سامانه بازارگاه در حال انجام است، گفت: تولیدکنندگان از طریق سامانه بازارگاه بخش عمده نهاده مورد نیاز را تامین می‌کند.

سالمی درباره آخرین وضعیت عرضه نهاده دامی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۲.۵ میلیون تن ذرت، جو و کنجاله سویا با نرخ مصوب عرضه کردیم و مابقی از طریق بخش خصوصی در حال انجام است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام در پایان تصریح کرد: با توجه به خریدهای خوبی که پشتیبانی امور دام انجام داده، پیش بینی می‌شود تا شب عید مشکلی در تامین و توزیع نهاده‌های دامی نداشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرآنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.