تامین ۲۰ درصد ارز مورد نیاز کشور توسط پتروشیمی‌ها

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه صنایع پتروشیمی، پیشتازان تامین ارز مورد نیاز کشور هستند، گفت: پتروشیمی‌ها ۲۰ درصد نیاز ارزی را تامین می‌کنند و در سامانه نیما نیز حدود ۵۳ درصد عرضه ارز متعلق به پتروشیمی‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی به نقل از وزارت نفت عبدالناصر همتی، صبح امروز (دوشنبه) در دیدار رییس جمهوری با فعالان صنعت پتروشیمی که هم‌زمان با گرامی‌داشت این صنعت در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: برای واردات کالاهای مورد نیاز کشور ۲۹ میلیارد دلار نیاز ارزی بود که رقمی قابل توجه است.

وی با بیان اینکه باوجود فشار بی‌سابقه دشمنان توانستیم آن را تامین کنیم، اضافه کرد:خوشبختانه مدیران پتروشیمی‌ها در شرایط سخت فشار و تحریم در تامین ارز سامانه نیما کمک‌های بسیار شایانی داشتند و با این روند در آینده می‌توانند در گردش تجارت کشور تاثیرگذار باشند.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به پیشتازی پتروشیمی‌های کشور در سامانه نیما، افزود: پتروشیمی‌ها به‌خوبی به تعهدهای خود عمل کرده‌اند، به‌گونه‌ای که ۹۲ درصد تعهد صادراتی خود را تا پایان مردادماه اجرا کرده‌اند و این رقم از نظر بانک مرکزی رقمی قابل قبول است،

در این آیین از هفت تن از مدیران و فعالان نمونه صنعت پتروشیمی کشور تجلیل شد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.