آخرین خبر از شلیک اشتباه موشک در مانور دریایی عمان/ ارتش بیانیه می‌دهد

بر اساس گزارش‌های تایید نشده، پیش از ظهر روز گذشته مانوری دریایی توسط کشورمان در دریای عمان برگزار شده که به وقوع خطایی مرگبار منجر شده است.

به گزارش پایگاه خبری رخداد اقتصادی؛ بر اساس گزارش‌های تایید نشده، پیش از ظهر روز گذشته (یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۹) مانوری دریایی توسط کشورمان در دریای عمان برگزار شده که به وقوع خطایی مرگبار منجر شده است.

آن گونه که خبر می‌رسد، در بخشی از این مانور که در نزدیکی بندر جاسک و با حضور برخی یگان‌های دریایی کشورمان برگزار می‌شده، ناوچه «کنارک» به اشتباه مورد هدف موشکی قرار می‌گیرد که ناو جماران به نیت نشانه روی هدفی دیگر شلیک کرده است.
اخبار تایید نشده از یک شلیک اشتباه و مرگبار در مانور دریایی کشورمان در دریای عمان
تصویر ناوچه «کنارک»، ناوچه ای از کلاس هندیجان و در خدمت نیروی دریایی ارتش کشورمان

بر اساس این گزارش‌های تایید نشده، بر اثر این شلیک موشکی، جمعی از خدمه ناوچه کنارک به شهادت نایل آمده و برخی مفقود شده اند. همچنین برخی گزارش‌ها حکایت از غرق شدن کامل این ناوچه دارد که زمان زیادی نبوده که به خدمت پایگاه دریایی کشورمان در بندر کنارک  در جنوب استان سیستان و بلوچستان درآمده بود.

این در حالی است که در شبکه‌های اجتماعی روایت‌های مختلفی از چگونگی وقوع این فاجعه هولناک و تعداد شهدا و مصدومان این واقعه منتشر می‌شود؛ اخباری که برای پی بردن به صحت و سقم آن‌ها باید منتظر واکنش رسمی مقامات کشورمان باشیم.

لازم به ذکر است بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص شهادت جمعی از ملوانان نیروی دریایی در پی بروز سانحه در رزمایش شب گذشته تا ساعتی دیگر منتشر می‌شود.

#خبرفوری

شنیده ها حاکی از آن است که طی این حادثه در آبهای چند نفر از پرسنل ناوچه کنارک به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.